Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Zobobol a nič vidnega

Zobobol a nič vidnega

Pozdravljeni,
že pet dni imam zobobol, ki pa ni stalen. Občasno prime močno, drugače pa bolečino le malce občutim. Sem šla na pregled, zobozdravnik ni nič videl, tudi na sliki pravi ni nič vidno. Pravi naj bi bolečina minila. Po pregledu me še bolj boli – kot bi očistil okoli zoba in zdaj tekočina pride direktno do živca. Mislim, da ne boli prav zob, ki ima plombo. Ali bi bilo dobro opraviti ortopan , bi se tam bolje opazila kakšna manjša luknjica? Ali je kaj narobe, če bi se zob odprl?

Pozdravljeni,

prek neta in s podatki, s katerimi razpolagam je nemogoče pravilno odgovoriti za kaj pravzaprav gre. Lahko je skriti karies, lahko je preobčutljivost po plombici, preobčutjivost zobnega vratu, preobčutljivost zaradi okluzijskih nepravilnosti ipd. Lahko je vzrok odmrla zobna pulpa… Ni nujno. da bi rtg odkril vzrok. Vaš zobozdravnik bo še najlažje ugotovil kaj se dogaja.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close