Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Močne bolečine po prevleki iz cirkonija

Močne bolečine po prevleki iz cirkonija

Lepo pozdravljeni!

V roku enega meseca sem dobila devet novih prevlek iz cirkonija. Nekaj dni po namestitvi spodnjih prevlek me je začel močno boleti eden od zob – šestica spodaj. Bolečina je bila rezka, kot na primer pri rani, ali pa po puljenju zoba. Trajala je približno 5 dni, potem je ostala oteklina in občutljivost na dotik te otekline. Zobozdravnica mi je predpisala antibiotike, ki pa stanja niso bistveno spremenili. Slab mesec dni zatem (potem ko sem dobila prevleke še na zgornjih zobeh), se je isto ponovilo pri sosednji sedmici spodaj. Bolečina je trajala ves pretekli teden. Zdaj pa je minila. Ostaja občutljivost na dotik, nekaj otekline. Je možno, da gre za odmrtje živca zaradi brušenja zoba? Je ta odmrli živec treba odstraniti in kako hitro?

Hvala že vnaprej za odgovor!

Marjana

Pozdravljeni,

seveda je možno, da je prišlo do akutnega pulpitisa, ki brez intervencije preide v kroničnega oz. v odmrtje pulpe. Zobozdravnik, ki je protetiko izdelal, bo že vedel za kaj gre…pri tem je predpisovanje antibiotikov kontraindicirano!! Za zobno pulpo je brušenje zoba velik stres oz. iritans in lahko pride do vnetja. Če pride do ireverzibilnega vnetja pulpe, je potrebno le to odstraniti in zob endodontsko oskrbeti, po možnosti čimprej.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani!
Hvala za odgovor! Trenutno je malo bolje in zobozdravnica se je odločila, da bo počakala, če se zadeva sama umiri. Imam pa otečeno bezgavko pod omenjenim zobom in je boleča na pritisk. Sicer pa me zob ne boli več in tudi dlesen je uredu. Zanima če se na RTG sliki, če je poškodovana pulpa? Rada bi zadevo rešila čim prej, če se res kaj kuha…
Hvala!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

pulpitisa prek rtg posnetka ne morete diagnosticirati. Na rtg posnetku lahko vidimo napredovala stanja oz. obolenja pulpe, ki se kažejo na spremembah parodontalnih tkiv in kosti. Predlagam, da stanje opazujete in ob spremenjenih kliničnih znakih ukrepate.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close