Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Razocaran nad zobozdravnikom

Razocaran nad zobozdravnikom

Spostovani,
Popolnoma sem obupan in ne vem.vec kam naj se obrnem. Star sem 30 let in zaradi strahu pred zobozdravnikom sem si hudo zanemaril zobovje. Po izgubi 6 zob in po 10 letih brez zobozdravnika, sem koncno zbral pogum in poiskal javnega zobozdravnika. Po enoletnem cakanju sem koncno prisel na vrsto, a sem zelo razocaran. V 1 letu mi je “popravil” komaj 3 zobe, saj je cas med pregledi dolg kar 4 do 5 mesecev. Pa to bi se slo, ce mi ne bi zobe popravljal na pol. Na 8 zobeh imam globoke kariese, on pa odpre zob, malo pocisti karies, ter ga zapre. Ne vem ali vstavi se kaksno polnilo ali ne, saj nic ne pove. Pravi le da je zob dokoncno popravljen. Zob je nato ok kak mesec, potem pa me zacne spet bolet. Ga obiscem ponovno zaradi bolecine, ga odpre in pravi da je treba naredit trepanacijo saj je plomba prisla do zivca. Sele nato ko zob trepanira, je konec z bolecino. In to se je ponovilo pri vseh 3 zobih. Zakaj ne naredi trepanacije za takoj?
Skratka, zobje mi propadajo, cas pa tece. Obupan sem in ne vem kaj naj naredim. Zobozdravnik nima posluha zame, ne naredi dobro, ne razlozi kaj dela, cas med pregledi je nenormalno dolg, denarja za privatnega zobozdravnika pa nimam saj si ga od svojih 520 eur na mesec, enostavno ne morem privoscit. Poleg tega iz leta v leto zgubljam vec zob, delam pa v taksni sluzbi kjer nujno potrebujem vsaj sprednje urejene zobe, saj sem v stiku z ljudmi. Za popravit pa imam se vsaj 7 zob z globokim kariesom.
Zaradi tega sem na robu depresije in nocem vec zivet. Kar naprej imam bolecine v zobeh.

Moja vprasanja vam so slednja:
1.ali bi moral zobozdravnik ze takoj opravit trepanacijo namesto le ciscenja kariesa?
2. zakaj se mi v zimskih mesecih stopnjuje bolecina?
3. Ali zobozdravnik uporablja napacno polnilo, po katerem im bolecine?
4. Ali je normalno za javno zobozdravstvo da so presledkied termini tudi 4 mesece dolgi?

Ker sem bral da ste vi usposobljena za delo s pacienti ki imajo strah pred zobozdravnikom, me zanima ce se kaj sprejemate na koncesijo in ce da, koliko je cakalna doba pri vas?

Se opravicujem za tako dolg zapis, a toliko problemov enostavno ne morem opisati bolj na kratko.
Lepo vas prosim za odgovor, saj ne vem vec kam naj se obrnem.

Hvala

Pozdravljeni,

žal vam kaj prida ne morem pomagati. Mogoče bi vseeno poiskali drugega zobozdravnika, ki bi vam bolj ustrezal. Prek neta ne morem ocenjevati dela zobozdravnikov, pa tudi nisem poklicana za to. Bom pa skušala odgovoriti na vaša vprašanja…
1.ali bi moral zobozdravnik ze takoj opravit trepanacijo namesto le ciscenja kariesa?
Pri globokih kariesih vedno obstaja možnost, da pride do vnetja zobne pulpe. Je pa bistveno bolje zob obdržati vitalen. Zakaj je pri vas prišlo vedno do odmrtja pulpe ne morem vedeti…to ve le vaš zobozdravnik.
2. zakaj se mi v zimskih mesecih stopnjuje bolecina?
Verjetno zaradi mraza oz. temperaturnih sprememb.
3. Ali zobozdravnik uporablja napacno polnilo, po katerem imam bolecine?
Morda tudi…res ne morem vedeti.
4. Ali je normalno za javno zobozdravstvo da so presledki med termini tudi 4 mesece dolgi?
Na žalost je to običajna praksa. Zobozdravniki, ki svojo dejavnost opravljamo v breme ZZZS; v javnem ali zasebnem sektorju smo se dolžni držati določenih standardov, ki nam jih narekuje pogodba z ZZZS. Med drugim tudi to, koliko pacientov se lahko opredeli za določenega zobozdravnika, pa sistem čakalnih vrst…ne ena, ne druga določba ni ravno v prid pacientom, niti zobozdravnikom, žal.
5. Ker sem bral da ste vi usposobljena za delo s pacienti ki imajo strah pred zobozdravnikom, me zanima ce se kaj sprejemate na koncesijo in ce da, koliko je cakalna doba pri vas?
Na žalost tudi v naši koncesijski ambulanti ni nič drugače kot v drugih….preobremenjenost, dolge čakalne dobe. Je pa naša ambulanta morda še nekoliko bolj obremenjena od povprečnih, saj smo z vpisovanjem pacientov začeli šele leta 2012 in imamo zato še večjo gnečo. Bi vam rada pomagala, kot še mnogim podobnim kot ste vi, vendar smo vsi vpeti v trenutno veljaven sistem.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Hvala za vase odgovore, zanima me le se ce lahko poveste konkretno koliksna je cakalna doba na prvi pregled pri vas?
Hvala in lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

v samoplačniški 14 dni, v koncesijski ambulanti za prvi pregled pribl. 3 mesece, vendar z delom lahko začnemo šele po 2 letih.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close