Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija zobje občutljivi že na vodo sobne temperature

zobje občutljivi že na vodo sobne temperature

Dober dan.
Spodaj desno, me zabolijo (skoraj vsi) zobje, čim nekaj malo hladnejšega popijem / pojem. Včasih že voda sobne temperature. N vročino niso tako zelo občutljivi, mora biiti že zelo vroče.
Zobozdravnik je trdil da so krivi zgornji zobje in mi zamenjal vse 4 plombe zgoraj (4.-8.) Seveda ni bilo nič bolje. Potem je še malo izoliral korenine. Še vedno nič bolje. Tega je že 2 leti.
Šel sem h drugemu zobozdravniku, ki je naročil ortopan. Nič ni videti. Na spodnjih dveh zobeh (ki sem jih najbolj čutil) sem ga moral skoraj prisiliti naj zamenja plombe, ker je trdil da je brezveze, da ni nič videti. Imel je prav. Nič ni bolje. Niti po 1 letu zamenjav teh plomb. Naj poskusim zamenjati še ostala dva zoba spodaj ?
Vse te plombe so kompozitne. Prej sem imel amalgamske.
Najnovejša hipoteza (še enega tretjega neodvisnega zoberja) je, da sem izgleda občutljiv na kompozitne. Čeprav jih dobivam že vsaj 15 let, in jih imam (tudi novejše) na drugi levi strani, pa ni takih problemov. Vi temu verjamete ?
H komu se naj še obrnem in kje iskati vzrok, saj je hranjenje in grizenje na tej desni strani nemogoče. Uporabljam še samo levo stran (že 2 leti !!), a del hrane, sploh pa pijače se seveda občasno prelije tudi na desno, in je bolečina neznosna.
Zadnje čase me je zabolelo že tudi, če sem kaj zelo zelo trdega ugriznil na desni strani.
Imate zobozdravniki kakšno orodje, da bi točkovno, zelo natančno na določen zob ugotovili, kateri točno je kriv ? sam tega nisem sposoben – se mi bolečina tako preliva, da se mi zdi da je vsakič na drugem zobu.
Hvala za nasvet.

Pozdravljeni,

če so zobje postali občutljivi po menjavi plomb, gre verjetno za občutljivost na kompozite ali pa na postopek izdelave plomb. Vi veste kako so potekali dogodki…kaj je sledilo in kateri zobozdravnik je delal plombe. Če je temu tako, se plombe odstranijo in vstavi zdravilo za pomirjanje pulpe.
Če so zobje občutljivi ob zobnem vratu, gre verjetno za kislinsko erozijo zob. Pri tem se upoštevajo principi prehranjevanja, čiščenja zob ipd. (malo pobrskajte po forumu, saj sem o tem že veliko pisala)
Žal vam ne morem povedati za kaj gre, tako preko neta pa je postavljanje diagnoz še težje.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close