Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Zobni žep (10mm plus)

Zobni žep (10mm plus)

Pri trenutnem zobozdravniku s katerim sem načeloma kar zadovoljen (privatnik) sem danes prejel nasvet glede sedmice desno spodaj in sicer:

– žep globok cca. 10mm, ki sega skoraj do dna korenine, na drugi strani zoba ni kritičnega žepa.

Predlaga dve zadevi s poudarkom na prvi:

1. odstranitev polovice zoba in zapolnitev le tega z krono, ki bi jo pripel med 6 in 8.
2. odstranitev zoba in implantant.

Zanima me, če imate kaj izkušenj z reševanjem tovrstnih težav na kakšen drugačen način? (kirurško čiščenje tega žepa?) Pregled korenine itd.?

P.s. ali je res neetično svetovati na podlagi tega preko emaila? Namreč to sem poslal isto dvem ali trem zobozdravnikom in eden pravi, da je neetično odgovarjati na to in me seveda vabi v ordinacijo.

Pozdravljeni,

no, o etiki bi lahko razpravljali… Sama skušam odgovarjati na teh straneh čimbolj etično, kar pomeni, da nikoli ne napišem dokončnih razsodb, saj jih vendarle ne morem, ne da bi naredila klinični pregled. Slednje vedno poudarjam, pa ne zato, da bi vas vabila v svojo ambulanto, temveč zato, ker je to edino etično. Razumeti morate, da je brez kliničnega pregleda in rtg diagnostike zelo težko odgovoriti na večino vprašanj na teh straneh.
No, v svojih preko dvajset let delovnih izkušenj se je nabralo precej tovrstnih primerov. Sama postopam vedno tako, da prehajam od manj k bolj agresivnim tehnikam. Res pa bi težko sodila, kaj bi pri vas storila, saj spet tako kot navadno … brez kliničnega pregleda ne gre. Sicer sta predlagani rešitvi ok…vendar sama vedno gledam stanje celotnega zobovja, kar vpliva na končno odločitev glede terapije.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close