Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Vnetje dlesni v nosečnosti

Vnetje dlesni v nosečnosti

Spoštovani!

Noseča sem 21 tednov. Zaradi vnetja dlesni, mi je zobozdravnik med dlesen in zob vstavil trakec grenkega okusa, ki je po 5 urah izpadel. Nič mi ni pojasnil za kakšno zdravilo gre. Zanima me, če je uporaba trakca v nosečnosti varna? S čim, poleg temeljite higiene zob lahko, lahko preprečujem vnetje in krvavenje dlesni v nosečnosti?

Pozdravljeni,

v času nosečnosti je vaša dlesen podvržena nosečniškim hormonom, ki povzročajo vneto, nabreklo dlesen. Poleg dobre ustne in zobne higiene se priporoča uravnotežena prehrana in skrb za dobro telesno kondicijo. Saniranje zob je priporočljivo pred načrtovano nosečnostjo.
Vaš zobozdravnik vam je vstavil trakec namočen v razkužilno tekočino. Ni nevarna raztopina, ni pa priporočljiva pogosta uporaba. Zato je bolje, da sami poskrbite, da ne pride do tako obsežnega vnetja, da je le ta potreben. V ta namen priporočam tudi uporabo sonične zobne ščetke, pa ustne vode z naravnimi sestavinami za izpiranje in krepitev dlesni.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close