Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Zobje čudne barve

Zobje čudne barve

Spoštovani,

star sem 35 let, sicer zdrav, pri zobozdravniku nisem bil že dolgo in pred kratkim sem na zobeh spodaj opazil čudno barvo (na delu zoba pri dlesni, na obeh “enkah”):
http://shrani.si/f/2k/TU/s4J6shY/dsc0013.jpg

Kaj bi to bilo, zakaj je nastalo in ali je nevarno ali samo grdo?

Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

verjetno gre le za zabarvanje zoba (vsaj kolikor je bilo moč razbrati na sliki). Sicer pa priporočam kontrolne preglede pri zobozdravniku vsaj enkrat letno!

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani,

danes zjutraj sem opazil razbarvanje še na zgornjih zobeh:
Vaš link

Uporabljam Aqauafresh White zobno pasto in Listerine Total Care ustno vodico.

Ali je mogoče da so se mi zobje “razbarvali” oz. “pobarvali” zaradi uporabe ustne vodice ali mogoče zobne paste?!

Hvala in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

zabarvanje zob ima lahko vzroke v prehrani ( kava, čaj, vino, živila z močnimi barvili ipd.), lahko v sestavi ustne flore. Obstajajo bakterije v ustni flori, ki proizvajajo barvila, ki zabarvajo zobe. Ob spremenjeni prehrani, metabolizmu, uporabi agresivnih ustnih vod ipd. se lahko ustna flora spremeni v prid teh bakterij in pojavijo se zabarvanja. Na splošno odsvetujem uporabo agresivnih zobnih past in ustnih vod. Katera ustna voda in kako dolgo je njena uporaba primerna za vas, naj vam svetuje vaš zobozdravnik, glede na stanje vašega zobovja.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close