Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Sprememba izgovorjave črk

Sprememba izgovorjave črk

Pozdravljeni!

Pred dobrim letom, so mi zaradi slabega root kanala pulili šestico. Po nekaj mesecih sem počasi začela opažati, da se mi je spremenila izgovorjava črke S, torej začela sem jo izgovarjati drugače. Spremembe so slišne, ni sedaj tako hudo, ampak so ljudje okrog mene prav tako začeli opažati – sliši se pa kot pri nekaterih ko imajo od nekdaj “govorno napako” na S in Š.

Kaj se da tukaj narediti, in zakaj se je to zgodilo?

Naslednji teden imam ortodonta, ker imam namreč problem tudi z ugrizom – odprti ugriz, ampak odkar so pulili tisto šestico, je šlo samo na slabše z govorjenjem in samim ugrizom.

Najlepša hvala.

Pozdravljeni,

zelo logično je, da se že pri neznatnih spremembah v ustni votlini spremeni izgovorjava. Na to vplivajo jezik, zobje, žvećna muskulatura, prehodnost nosnih poti ipd. Podrobneje se pogovorite z ortodontom, saj bo tudi ortodontska terapija precej vplivala na vašo izgovorjavo.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close