Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Alergija na lokalno anestezijo?

Alergija na lokalno anestezijo?

Lepo pozdravljeni!

Že od vedno sem imela velik strah pred lokalno anestezijo, ker sem se bala, da bi lahko povzročila alergijo. Prvič sem jo dobila pri puljenju modrostnih zob, kasneje še pri dveh apikotomijah in popravilu zoba. Sem se pa vedno zelooooo bala. Nazadnje mi je zobozdravnica rekla, da mi bo dala šibko anestezijo, ker mi je morala samo nekaj popraviti (bilo pa je boleče). Seveda sem šla tja z velikim strahom, deset minut po iniciranju pa mi je začelo srce hitro utripati, dobila sem tudi rdeče fleke po vratu. Zato je prekinila z delom, malo sem vstala, da se umirim in vse skupaj je trajalo približno pol ure. Zato se zdaj zelo se bojim naslednjega obiska pri zobozdravnici. Bi lahko šlo za alergijo?

Hvala vam za odgovor!

Stratus

Pozdravljeni,

ste pri prejšnjih posegih z lokalno anestezijo tudi imeli kakšno reakcijo? Kar opisujete, ne bi opisala kot reakcijo na lokalni anestetik, pač pa posledico pretiranega strahu. Alergijska reakcija namreč kaže precej hujšo in nevarnejšo sliko. Alergijske reakcije na lokalni anestetik so izredno redke.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Hvala vam za odgovor!
Ne, pri prejšnjih anestezijah nisem imela nobene reakcije, razen pri prvi, ko mi je prav tako srce nekaj časa hitro bilo. Asistentka je rekla, da je to zaradi adrenalina.
Hvala vam za odgovor! Bom šla lažje naslednjič na pregled…

New Report

Close