Najdi forum

Problemi

Pozdravljeni. Ne vem kaj naj storim, imam grozne probleme z zobmi. Dve plombi beli,ki sta bili delani pred letom dni, sta mi.ze ven padli.in to na trojki ter enici. Zagotovo imam za narediti deset plomb. A je sploh ok za telo, da dobim v kratkem casu tolikokrat lokalno injekcijo brezadrenalinsko?

Pozdravljeni,

na žalost je vaše vprašanje zelo površno. Če vas skrbi glede lokalne anestezije, le ta ne ogroža zdravja, saj je količina, ki je potrebna za omrtvitev zoba v namen izdelave plombe, neznatna.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni, malo čudno sem se izrazila. Mislila sem, če je lahko kaj narobe z zdravjem, torej z organizmom, če imaš npr. 10 zobov za popraviti in moraš dobiti v kratkem času velikokrat injekcijo? Ali je res nekaj narobe s srcem, če ti po adrenalinski lokalni divja? Torej brezadrenalinska je popolnoma brez tveganj?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

za sanacijo zob ne potrebujemo vecje kolicine anestetika, ki bi lahko ogrozila vase splosno zdravstveno stanje! Kolicina adrenalina v anestetiku je neznatna in pripomore k boljsemu in hitrejsemu ucinku anestetika. Pri posegih pa vam srce verjetno razbija zaradi ladtnega adrenalina, ki se sprosca ob strahu, nelagodju, stresu.

Srecno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close