Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Rdeca pikica na nebu

Rdeca pikica na nebu

Pozdravljeni,

Ze 10 dni imam neko majhno rdeco pikico na nebu. Me ne boli, pojavila se je kar tako in ko sem umivala zobe sem jo opazila.
Kaj bi to lahko bilo? Kaj nevarnega?
Stara sem 34 let.

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

kaj se je zgodilo s pikico? Je še prisotna? Mislim, da je času od vašega vprašanja do zdaj že izginila. Če je temu tako, je šlo verjetno za vnetje drobne žlezice v sluznici ( bakterijsko, virusno ipd.), morda posledica drobne poškodbe…. Če je pikica še vedno prisotna in po možnosti izteka še gnoj, potem je obisk zobozdravnika na mestu.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Najlepsa hvala za vas odgovor.
Ta pikica je se vedno prisotna, mislim da ze skoraj mesec dni.
Iz nje ne izteka nicesar, niti ne boli.
Izgleda tako, kot da bi z iglo picila v dlesen.
Razmisljam o vsem mogocem.
Sicer sem odsla k zobozdravniku a mi je le na hitro pogledal in dejal da to ni nic.
Ne vem kaj bi to bilo, malo ke je strah da ni kaj resnejsega.
Izgleda pa isto kot na sliki ki sem vam jo prilozila, ni nic vecja in nic manjsa.
Je mozno da je bila kaksno krvavitev pod dlesnijo?
Res ne vem zakaj je ta pikica nastala in zakaj ne izgine.
Lepo prosim za odgovor.

Iskrena hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

sicer mislim, da pikica ne predstavlja nič pomembnejšega in bo izginila sama. Če bo ostala dlje časa (mesece) oz., se bo začela spreminjati, potem bi bil lahko razlog za pregled pri spec. ustnih bolezni in parodontologije. Tako da predlagam, da počakate še nekaj časa.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close