Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Puljenje ali zdravljenje?

Puljenje ali zdravljenje?

Pozdravljeni.

Rentgensko slikanje je pokazalo, da imam na petici spodaj granulom. Ta zob je bil v preteklosti že zdravljen, kasneje so mi naredili keramično prevleko, ki je po nekaj letih izpadla. Sedaj imam drugega zobozdravnika, pri katerem sem želel, da mi izdelajo ponovno prevleko, vendar pravi, da je spodaj granulom in da je treba najprej zdraviti to. Rekel pa je, da mi na dolgi rok raje priporoča puljenje kot zdravljenje in nato implantat. Ker imam do tega zadržke (raje ne bi izpulil zoba, če res ni treba), me zanima tudi vaše mnenje. Ali se res potem granulom ponavlja? Kaj bi mi svetovali? Ne želim si vsakih 5-10 let menjati prevleke, zdraviti korenine itd., po drugi strani pa tudi ne bi rad kar tako ostal brez lastnega zoba.

Hvala za mnenje in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

Moje prepricanje je se vedno taksno, da je vredno ohranjati lastne zobe, saj tudi implantati niso resitev za vecno. Je pa seveda vsako stanje specificno, zato se v vasem primeru ne bi upala tule, prek neta, odlocati kaj bi bilo za vas primernejse. Kot sem ze napisala, se naceloma nagibam k ohranjanju zob.

Srecno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close