Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija bolečine po puljenju dveh zob

bolečine po puljenju dveh zob

Spoštovani,
pred 12 dnevi mi je zobozdravnik odstranil desno spodaj šestico in sedmico. Poseg je trajal dobro uro, baje je bil zelo kompliciran. Rano mi je zašil. V tem času sem trpela nenormalne bolečine,ki se lahko primerjajo s porodnimi. Jemala sem naklofen,ketonal,diverin,na 4 ure ali manj, vmes še lekadol. Po 4 dneh sem šla nazaj zaradi bolečin in je rekel, da ni nič narobe, da zato tako boli,ker je poseg bil zelo kompliciran. Vmes sem šla tudi k osebnemu zdravniku, ki je na osnovi izvida krvi rekel,da ni videti vnetja, da so vnetni markerji v krvi bili v mejah normale. Zanima me, ali je možno, da je prišlo do tega suhega vnetja kljub šivom in ali bi se to pokazalo na krvi? Na izgled se mi zdi,da se rana sicer lepo celi, ni videti gnoja. Ali bi se na krvi pokazalo, če se rana znotraj,pod šivi, gnoji? Trenutno me manj boli,vendar kljub temu moram vzeti kakšne naklofen na dan,ali dva,da zdržim. Opravičujem se za laična in zmedena vprašanja, ampak zaradi gromozanskih bolečin sem že čisto obupana. najlepša hvala za odgovor, Andreja

Pozdravljeni,

če so bolečine manjše kot so bile na začetku in jih analgetiki omilijo, potem se rana normalno celi. Pri Alveolitisu sicca analgetiki ne pomagajo.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani,

Hvala za odgovor. Naj povem, da je od puljenja minilo 18 dni. Neznosne bolečine so sicer minile, tudi rana se po izgledu in po kontroli pri zobozdravniku v redu celi. Omenil je,da je možno, da sem na osnovi groznih bolečin imela malo suhega vnetja kosti,vendar ni siguren. Rana je tudi bila šivana. Sama rana me ne boli več, tu in tam vzamem kak lekadol. Vendar se mi sedaj že tretji dan pojavlja drug problem. Tik pri ušesu,pri ličnici,na notranji stranji,malce nižje,se mi pojavlja taka topa bolečina, na dotik imam malce trdo, kot zatečeno, kot, da bi me boleli morda zgornji zobje (imam tudi zgoraj oba modrostnika), vendar mislim,da me zobje ne bolijo. Ali je to posledica tega puljenja in sedaj bolečina širi po ličnici ali kaj drugega? Brala sem o vnetju trovejnega živca, je morda to to? Je takšna bolečina 18 dni po puljenju normalna? Najlepša hvala za vaš cenjen odgovor, andreja

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

ne vnetje n. trigeminusa ni; bi pa kliničen preged pripomogel k postavitvi diagnoze. Zakaj ne povprašate zdravnika, ki je opravil poseg ekstrakcije?

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close