Najdi forum

toxavit

Zdravo,

pred 9 dnevi sem bila pri zobozdravniku, ki mi je ob odprtju bolečega zoba vstavil toxavit. Od tedaj praktično vsak dan čutim občasno bolečino, ki včasih seva v uho. Sicer bolečina ni močna, zadnje dni vzamem en lekadol zjutraj, en zvečer in takoj pomaga. Zob ni občutljiv na pritisk in “trkanje”, prav tako ni otekline.

Zobarja sem kontaktirala po telefonu in je predlagal ortopan, če morda čutim kateri drugi zob. Slika ni pokazala nobenega dogajanja, tako da pravi, da je pač zob občutljiv zaradi toxavita. Naročena sem 3 tedne po vstavitvi zdravila.

Moje vprašanje je, ali je bolečina po toxavitu nekaj običajnega, glede na to, da bi naj tp zdravilo omrtvičilo zobno pulpo? In drugo vprašanje – ali se na ortopanu vidi karies oz. vsi morebitni problemi z zobmi?

Hvala lepa za vaš čas.

Pozdravljeni,

bolečina po vstavitvi toxavit je običajna, vendar ne traja tako dolgo; zato bi bilo pametno zob oskrbeti drugače.
Na ortopantomogramu lahko razberemo precej stvari ( kariesi zob, stanje obzobnih tkiv, kosti, sinusov, stanje endodontsko oskrbovanih zob ipd.), vendar je za natančnejšo rtg diagnostiko potrebno še lokalno slikanje zob oz. CBCT slikanje.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close