Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Tezave po ‘bondingu’

Tezave po ‘bondingu’

Pozdrav,

Pri nenadnem mocnem zaviranju avtobusa na avtocesti, se mi je poskodoval zgornji sprednji zob (odkrusil se mi je kos zoba). Ker sem bila izven Slovenije, sem obiskala zobozdravnika v tujini. Ta mi je povedal, da se je unicil zunanji kos zobne sklenine in mi predlagal ‘bonding’ (belo zalivko?), ker v primeru zgolj brusenja, ucinek ne bi bil dober. Zob je popravljen, vendar ni isti kot prej. Zdi se mi dosti tanjsi (tanjsi kot pred poskodbo) in ko se ga dotaknem z jezikom je zelo nadlezno (obcutim ga zelo grobo, kakor da je oster). Pod zelo dobro lucjo sem zob dobro pogledala in ugotovila, da se ob robovih vidijo praske, najverjetneje od finalega puliranja zalivke (pri dnevni svetlobi se jih skoraj ne vidi). Kjer se sprednja dva zoba stikata, so vidne manjse razpoke in tocno tam je najbolj motece. Ugotovila sem, da mi je pobrusil tudi del zoba, ki ni bil direktno poskodovan (ob straneh), prav tako sosednji zob, ne vem pa cemu. Tudi finalno brusenje ni enakomerno, sklenina je polna manjsih udolbinic. Ali zobozdravnik ni opravil dela tako, kot ga bi moral ali je to povsem normalno na sprednjih zobeh po tovrstnem posegu? To je druga zalivka v mojem zivljenju (stara sem 29 let), sploh pa prva bela zalivka, zato ne vem, ali so to normalno obcutki ali ne. Prav tako obcutim zrnasto strukturo zalivke, ko se dotaknem spodnje polovicebzoba (kjer se spodnji in zgornji zobje stikajo). Ne vem, ali zalivka ni bila pravilno poravnana ali je pac to normalen obcutek. K zobozdravnici se ne zelim vrniti, ker ne govori dobro anglesko in se bojim, da ne bo razumela mojih deskripcij. Kaj narediti?

Pozdravljeni,

prek neta res ne morem oceniti kakovosti izdelave plombe; morali boste poiskati zobozdravnika, ki je morda specializiran za estetske posege zobovja ali pa se vrniti k zobozdravnici, ki je poseg opravila.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close