Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija potemneli zob po odstranitvi živca

potemneli zob po odstranitvi živca

Pozdravljeni,

Pred 4 dnevi mi je zobozdravnik zaradi utripajoče bolečine v zobu odstranil živec. Vanj je dal zdravilo in me naročil čez deset dni (da ponovno vstavi zdravilo). Po treh dneh se mi je zdelo, da je zob pričenjal menjati barvo, danes (4. dan) je že kar precej potemnel, pred vsem pri dlesni. Zobozdravnik me je opozoril, da se to lahko dogodi, vendar nisem vedela, da tako hitro, saj na eni od šestic že nimam več živca, pa zob ni obarvan. V tem primeru gre za enico spredaj in seveda me bolj skrbi. Zob mi vsake toliko še zmeraj utripa, prisotna je bolečina, je tudi veliko bolj občutljiv na temperaturo, kot pred posegom. Je vse to normalno?
Malo sem se pozanimala in slišala je zob možno po končanem zdravljenju pobeliti. Na spletni strani zdravstvenega doma sem zasledila, da se to opravi po sejah. Zanima me, koliko sej je potrebnih, saj to ni nikjer navedeno? Vsaka seja seveda stane. Pa saj je prav, kaj pa nisem skrbela za zob!

Hvala za odgovor,

lp

Pozdravljeni,

ne vem kakšno zdravilo vam je vstavil vaš zobozdravnik, vendar se p barva zoba ne bi smela tako hitro spreminjati. Zdravljenje zoba morate prvo uspešno zaključiti, nato počakati nekaj mesecev, da se oceni uspešnost zdravljenja in šele nato je primerno izvajati postopek beljenja, če je to sploh potrebno. Navadno zadostujejo 3 seje.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close