Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Otekanje dlesni ob zobu

Otekanje dlesni ob zobu

Spoštovani,

Že več kot leto dni mi zateka dlesen ob zgornji desni šestici. Pred enim letom mi je zobozdravnik nekaj saniral, zdi se mi, da odstranil del povešene dlesni, očistil obzobni predel in rekel, da ni nič posebnega. Ampak takoj ko grizem hrano na desni strani, mi še bolj oteče in boli, tako da grizenje ni mogoče. Občasno se oteklina z bolečino (občutljivostjo) poveča in nato izgine, če zoba ne uporabljam za grizenje. Jem torej že dlje časa skoraj izključno na neboleči strani. Mislite, da je potrebno narediti še kaj? Imam namreč tudi ponavljajoč porast temperature z vnetjem sinusov (že več mesecev) Bi lahko bilo povezano?
Hvala in lp,
A.

Pozdravljeni,

stalno se ponavljajoče vnetje dlesni ob zobu kaže na neko kronično dogajanje v tem predelu, ki ga je potrebno odpraviti. Za kaj gre, bo najbolje ocenil vaš zobozdravnik ob pregledu. Seveda je otekanje lahko povezano tudi z vnetjem sinusov. Žal vam preko neta ne morem podati natančnejšega odgovora.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close