Najdi forum

Erozija zob

Spoštovani!

Stara sem 32 let. Zelo ponosna sem na svoje zobe, zato si jih tudi redno čistim in sicer skrbim zanje. Pred dvema letoma me je zobozdravnica opozorila na erozijo zob, ki pa je vedno bolj izrazita. Erozija zob na kočnikih in ličnikih je danes tako že precej vidna. Moji zobje so postali močno občutljivi, prav tako me zelo moti neestetski izgled, zaradi česar se celo bojim iz srca nasmejati, da zobje ne bi bili vidni. Prosim vas za nasvet, kaj storiti. Kako ukrepati v tem primeru – se da te erozije kakorkoli”zakrpati”? S čim? Kaj mi priporočate? Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lepo pozdravljeni!

Pozdravljeni,

kot navadno, vam spet ne morem podati konkretnega odgovora, saj ne morem narediti pregleda vašega zobovja. Najprej je potrebno ugotoviti stopnjo poškodbe vaših zob. Sledi ugotavljanje vzrokov vaše erozije in jih po možnosti odpraviti. Med vzroke štejemo nepravilno prehrano, škodljive navade in razvade, nepravilno zobno in ustno higieno, sistemske vzroke… Šele nato je potrebno narediti načrt sanacije erozij. Le ta se lahko opravi s plombami, luskami ali prevlekami.
Svetujem vam torej pregled in posvet pri vašem zobozdravniku.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close