Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Spodnja šestica

Spodnja šestica

Pozdravljeni,zobozdravnica mi je zdravila sp.šestico in pri čiščenju kanala se ji je zlomila tista paličica , ter ostala v zobu.To mi je pritiskalo na živec in bolečine so bile neznosne,saj mi je zob zaprla,češ da to ni nič hujšega.Po dveh dneh neznosnih bolečin sem odšla v Celje v dežurno,kjer so mi zob odprli in bolečina je za nekaj ur pojenjala….zvečer in ponoči zopet neznosne bolečine.Ker moja zobozdravnica ni delala,sem odšla na privat zobno ,kjer so mi zob slikali in povedali da mi ga morajo izpuliti,saj se je vse začelo komplicirati.Puljenje je bilo zelo komplicirano(45) minut,saj je bila korenina ukrivljena.Seveda imam še vedno težavo ,ker se mi ne naredi strdek ,in hodim na zdravljenje.Zanima pa me,če je možno,da se je pri puljenju poškodovala petica.Mislim da jo imam bolj ven in da me boli…žal nisem sigurna ,saj me boli polovica obraza,a pri petici je bolečina močnejša.Hvala za odgovor in lp

Pozdravljeni,

očitno ste imeli komplicirano ekstrakcijo kočnika. Možno je, da so vam pri tem poškodovali sosednji zob tj.petico, ni pa nujno; lahko je bolečina v petici samo posledica razbolelosti predela po ekstrakciji. Priporočam vam jemanje B-kompleksa in pregled pri svojem zobozdravniku. Bolečine v petici bi morale postopoma popuščati.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close