Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Modrostni zob – BOLEČINE! NUJNO!

Modrostni zob – BOLEČINE! NUJNO!

Pozdravljeni,

Stara sem 26 let. Spodnji modrostni zob mi raste posevno v druge zobe. Obcasno so se mi pojavljale blage bolecine. Narocena sem na oralno kirurgijo za odstranitev. Napotnica je bila pod hitro ampak ko sem v zacetku januarja klicala so dejali da je cakalna doba eno leto tako da bom na vrsti januarja 2018. Zdaj me ze cca. 14 dni zob res zeeeelo boli. Obcutim mocen pritisk v predelu zoba, ne morem jesti trde hrane, zdi se mi kot da me v zobu nekaj zbada, utripa in prav tako v okolici zoba in v glavi. Boli me glava, slabo mi je, dobila sem celo vrocino, ponoci se prebujam. Ali je mozno da je to povezano z hudo bolecino modrostnega zoba? In ali je mozno da zobozdravnik izda novo napotnico pod nujno? Nikakor si ne znam predstavljati da bi z taksno bolecino zdrzala vse do januarja. 🙁 Prosim tudi za informacijo katere protibolecinske tablete so primerne za bolecine zoba. Jemljem Lekadol 2x na dan in nic ne pomaga. 🙁

Hvala za vas cas in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

omenjene bolečine imajo lahko vzrok v izraščajočih modrostnikih. V primeru bolečin se odpravite k svojemu izbranemu zobozdravniku. Glede napotnice za kirurški poseg je žal tako, da so stopnje nujnosti opredeljene s strani ZZZS; tako v vašem primeru ne more biti na napotnici oznake “nujno”, temveč kvečjemu “hitro”. Če se bodo vaše težave ponavljale in stopnjevale, vam priporočam, da se odločite za samoplačniški poseg.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close