Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija neprimeren zagriz zob

neprimeren zagriz zob

Spostovani. Zaradi odprtega ugriza sem nosila aparat. Po 1 letu in 3 mesecih je ortodontkinja kljub slabemu zagrizu aparat odstranila, z razlago da dosti bolse ne bo. Zavedam se, da je odprti ugriz eden izmed tezjih ortodontskih nepravilnosti, ampak da je glede na cas nosenja ocitno ortodontkinja precej hitela. Zgornji prednji zobje so sicer spusceni, lok razsirjen, ugriz zaprt, zgornji lok v precej bolsem stanju kot prej. Vendar se mi zdi da je sedaj problem spodnji lok, saj ob zagrizu vlece v desno, zobje so sicer ravni vendar spodnji lok vlece v desno smer in tako ni pravega stika med spodnjo in zgornjo celjust. Zanima me ali je zadeva resljiva, ce se ponovno odlocim za nosenje aparata, in katerega dobrega ortodonta priporocate? Izredno sem se veselila dneva, ko bom dala dol aparat, sedaj sem pa zelo razocarana in nezadovoljna.

Pozdravljeni,

v sosednjem forumu Čeljustna in zobna ortopedija bodo primerneje odgovorili na vaša vprašanja.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close