Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Začasna zalivka

Začasna zalivka

Spoštovani,

zobar mi je naredil začasno zalivko, saj je zob zelo občutljiv. Menda ima ta v sebi neke blažilne snovi… Verjetno jih je več vrst, vendar bi vseeno rada kaj prebrala na to temo, mogoče veste kaj več o tem? Kakšna je kaj doba trajanja? Rekel mi je, da kar zdržijo, vendar ne vem, kaj to pomeni.

Skrbi pa me še tudi, ker gre za mehkejšo plombo (predvidevam) ali je s tem povečana možnost nastanka sekundarnega kariesa?

Hvala!

LP, ANja

Pozdravljeni,

žal res ne vem kakšne materiale je uporabil, zato vam na vaše vprašanje ne morem odgovoriti. Zakaj ne povprašate njega?

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Hvala za odgovor.
Saj sem vprašala njega in mi je povedal to, kar sem vam.
Mislila sem, da je to bolj znano in bom našla z guglanjem sama, ko pa nisem, sem pa povprašala tukaj. Ampak očitno ali obstaja toliko vrst “blažilnih” materialov ali pa le-ti sploh niso tako znani, tako da nimam kaj.
Glede sekundarnega kariesa pa sem nekaj informacij našla in kot kaže, obstaja večja nevarnost kot pri navadni plombi. (sploh ker ne vem, očitno bom to imela kar kakšno leto, če ne več)

Lp!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

če so provizorične plombe narejene primerno, ni nobene nevarnosti nastanka sekundarnega kariesa; sekundarni karies se razvije, če so plombe narejene površno, če ni odstranjen celoten karies ipd. Tako, da je vaš strah neupravičen.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close