Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Bela neboleča pika na zgornji levi čeljusti

Bela neboleča pika na zgornji levi čeljusti

Pozdravljeni

Star sem 20 let. Nad zgornjo levo štirico se mi je približno 2 meseca nazaj pojavila majhna neboleča bela pika premera 1 mm. Ta je rahlo izbočena, tako da jo z jezikom čutim, če se je z njim dotaknem. Ker hodim na redne preglede k zobozdravnici, sem jo povprašal tudi po tej piki, saj sem imel ravno decembra pregled. Ta si je ogledala zob, ki je sicer izgledal ok, tako da je predvidevala, da z zobom ni nič narobe, ampak vseeno me je poslala na RTG. Pravilno je predvidevala, saj je ta pokazal, da z zobom res ni nič narobe. Zobozdravnica mi je rekla, da naj se ponovno naročim na pregled, če pika ne bo izginila po novem letu. No, pika še vedno ni izginila. Ta pa je ostala nespremenjena, torej iste oblike, velikosti in ne boli. Lahko omenim še, da so mi pred pojavom pike močno krvavele dlesni, saj sem zamenjal zobno ščetko s tršimi ščetinami (medium). Tudi zdaj mi kdaj pa kdaj malo krvavijo dlesni. Ali so krvavitve in pika lahko povezane? Sicer pa me bolj zanima, kaj sploh je ta pika in kaj pomeni? Kaj mislite?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

brez kliničnega pregleda res ne morem vedeti za kaj gre. Lahko gre za proces ob korenini zoba ali kakšen drug proces v kosti; to bi vaša zobozdravnica z analizo rtg ugotovila. Sicer je parodontalna bolezen neločljivo povezana s spremembami na dlesni. Res ne morem uganjevati brez kliničnega pregleda.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close