Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija prevleka bele plombe na zobeh – vprasanje

prevleka bele plombe na zobeh – vprasanje

Pozdravljeni,

zobozdravnica me je prepricala, naj mi “polepsa” sicer zdravi enici, ces da sta ze malo izrabljeni in pa prevlece spodnji del obeh stiric, ker se je v obeh primerih dlesen ze kar dosti odmaknila od korenine. Zaenkrat imam “narejen” en zob enice in eno stirico. Cez polovico zoba enice mi je prevlekla belo plombo. Zal mi je, da sem se pustil prepricat, ker je zob malo podaljsan in debelejsi, predvsem pa ni tako oster, kot je bil. Ker zdaj ni simetrije, bom ocitno moral “popravit” se drugo enico.

Zanima me Vase mnenje in sicer, ali se da tak obdelan zob enice spravit v prvotno stanje, ali sem obsojen se na “popravek” se drugega zoba? Oziroma, ali obstaja kaka tretja moznost?

Ali je potrebno prekrivat spodnji del zoba stirice z namenom zascite korenine, ali gre le za estetsko zadevo? Tudi tu me zanima, ali je to prekrivanje z belo plombo nepovratno?

Kako dolgo sploh zrzijo taksne prevleke?

Lep pozdrav in hvala za odgovor.

Andro.

Pozdravljeni,

ko je govora o estetiki zobovja, je še toliko manjša možnost, da vam odgovorim na vaša vprašanja. Res bi vas morala pregledati in oceniti kako izgledajo plombe ipd. Sicer pa; ko je plomba enkrat narejena, ne moremo več vzpostaviti stanja pred izdelavo plombe, saj je bila verjetno narejena preparacija v zobno maso, ki je ne moremo izničiti. Imate pa celo vrsto estetskih sanacij zob; plombe, luske, prevleke… Seveda pa je izrednega pomena kvaliteta storitve, uporabljeni materiali, znanje ipd. Dobro narejena dela zdržijo več let.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close