Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija boleča dlesen ob 8.

boleča dlesen ob 8.

Pozdravljeni, Pred 14. dnevi me je pričela boleti dlesen na nebu ob osmici, ki je sicer pokrita z “porcelanskim” mostičkom (od 3. do 8 imam mostiček). Zobozdravnik mi je zob slikal, videl ni ničesar, zob ne odreagira na mrzlo,toplo, na pritisk, Ko pa se je samo malo dotaknil dlesni, je bila bolečina zelo huda, kot bi zavrtal v živec. Očistil mi je zobni kamen ob zobu, dobila sem antibiotike. Po enem tednu sem šla na kontrolo in dobila navodilo, naj pojem antibiotike do konca in se bo stanje umirilo. Vendar je bolečina še vedno prisotna, dlesen pa ni/niti ni bila otečena, tudi gnoja ne zaznam. Prosim vas za mnenje in nasvet,
Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni,

očitno je, da je šlo za proces ob osmici; lahko je iskati vzrok v procesu ob korenini apikalno ali pa v morebitnem parodontalnem žepu. Vaš zobozdravnik najbolje ve kaj in kako, saj vas je pregledal in ukrepal. Če se bo proces ponovil, bo potrebno natančneje raziskati vzrok.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close