Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija PRELOMLJEN MRTEV ZOB

PRELOMLJEN MRTEV ZOB

Spoštovani,

Letos sem na drugem kočniku spodaj, imela granulom. Zob je zdravljen ter zdaj je to mrtev zob. Vendar na zadnjem obisku pri zobozdravniku preden sem dobila plombo je zob počil, klju btemu sem dobila takrat plombo, na počen zob. Zobozdravnica mi je takrat rekla, da se bo zob verjetno odlomil. In res se mi je nekaj mesecev zatem odlomil zadnji del zoba ter del plombe padel ven. Zdaj me zanima kaj naj naredim ? Kaj mi predlagate ? Ali moram zob zdaj izpuliti ? Kaj mi predlagate ? Koliko znaša približno cena za prevleko, za ta en zob ? Imam urejeno zdravstveno zavarovanje in zobozdravnica dela na koncesijo vendar razmišljam o tem da bi si naredila bolj kakovosten zob . Prosim za nasvet

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni,

kar ste opisala pri sebi, se žal pogosto zgodi. Zdravljen zob s polomljeno krono saniramo s koreninskim zatičem in prevleko. Oboje vam zavarovalnica krije. Res pa je, da krije le najcenejše materiale ( auropal zatič, fasetirano prevleko). Če si želite kvalitetnejše materiale, jih boste morali doplačati ( brezkovinski zatiči, porcelanska prevleka). O višini doplačil in ponudbi se boste morali pogovoriti s svojim zobozdravnikom; cene in ponudba varirata od ordinacije do ordinacije.
Če odlom zoba sega globje pod dlesen, boste morali zob odstraniti.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close