Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija oster zob, rahlo odkrusen

oster zob, rahlo odkrusen

Pozdravljeni,

Opazil sem, da se mi je zelo minimalno okrusil zob s katerim, zal po slabi navadi, grizem nohte, zgornja dvojka, leva z zobarjevega pogleda.

Zanima me koliko je to kriticno, se doraste in spolira samo od sebe scasoma ali ne? Naceloma ni motece.

Hvala za informacijo.
lp

Pozdravljeni,

kaj je najprimernejše storiti v vašem primeru je odvisno od obsežnosti defekta; lahko se sanira s plombo, lusko, se samo zapolira ali sploh ne naredi nič. Potrebno je oceniti kako defekt vpliva estetsko in funkcionalno. Nekaj pa je zagotovo; zob se sam ne bo obnovil.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Estetsko sploh ni videti, odkruseno je skoraj nevidno malo, pa vendar je sedaj prisel cuden obcutek skelenja, tako da grem jutri uredit. Hvala.

Pozdravljeni,

potem bosta verjetno zadostovala le poliranje in premaz.
Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Tako, danes sem dal cez pregled. Jutri grem na ortopan slikanje. Zob je zgornja desna trojka, ne dvojka, sem narobe prestel 🙂

V zob je pihala, vendar ni bilo zaznati kaksne bolecine, razen ce sem je ze po enem tednu toliko vajen. Luknja pa je bila najdena 2 zoba naprej na petici. A je mozno, da se bolecina po zivcih prenasa na vec zob, in da je petka izvor, cutiti pa je se na trojki? Bolita, oziroma skelita rahlo oba. Bomo videli kaj bo jutri pokazala slika.

Je veliko dela potem s tako luknjo, ki se jo na oko vidi, je bolece ‘pokrpati’ predvidoma?

Zobarja se nekako bojim, tako da prav dosti se v sami ambulanti ne spomnim vprasati, zato toliko vprasanj 🙂

Hvala za informacije

Pozdravljeni,

no, veliko bolje bi bilo, če bi zastavili vprašanja svoji zobozdravnici, saj bi vam ona lahko zelo natančno odgovorila. Jaz lahko tule le ugibam, saj se lahko opiram le na to, kar mi napišete, ne morem pa narediti diagnostike, ki bi bila nujno potrebna; klinični pregled, rtg analiza ipd.
Bolečina se lahko iz enega zoba prenaša tudi na ostale zobe in okolna tkiva (sinuse, ušesa ipd.)
Na oko vidna “luknja” lahko skriva marsikaj; lahko le droben karies, lahko pa poglobljen karies, ki sega do pulpe. Terapija zavisi od razširjenosti kariozne lezije.
Ko se boste začeli s svojim zobozdravnikom pogovarjati, bo tudi strah manjši. Le pogumno!

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close