Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija cista v kanalu zoba

cista v kanalu zoba

Spoštovani,

v času zdravljenja dvojke zgoraj je zobozdravnica ugotovila, da kanal ni bil do konca predrt. Po natančnejšem pregledu je ugotovila, da je ob koncu kanala bila manša cista. Z vztrajnostjo je uspela kanal predreti do konca in cisto očistiti, vsaj tako sklepam po njenih besedah – prišla je vse do krvi.
Kanal je izpirala in nato v zob dala zdravilo.
Naročila me je na kontrolo čez mesec dni.

Zanima me, ali je po vašem mnenju to bilo dovolj, da se je cista v resnici izpraznila in da se ne bo naredila nova (me je kolegica opozorila, da se to ne očisti vedno takoj v celoti).?

Danes je dan po posegu in me zob na vsak dotik boli, sama okolica zoba je čista, dlesen je mirna, le dotaknit se zoba ne smem – npr. pritisniti narahlo zobek navzgor. Takrat močno zaboli, sicer pa je pri gibanju dlesni bolečina znosna.
Drugo vprašanje je, kako dolgo bo ta bolečina še trajala in kdaj je potrebno it nazaj predčasno ?.

Hvala za odgovore in LP.

Pozdravljeni,

vaša zobozdravnica je ukrepala pravilno in po ustaljenih principih predpisane endodontske terapije. Zdravilo je v zobu potrebno menjati in vztrajati toliko časa, da proces ob korenini oz. cista izgine. To lahko preverimo z rtg slikanjem. Predvidevam, da gre v vašem primeru za drobno cisto (velika do nekaj mm). Pri večjih cistah je postopek drugačen. Bolečina se je pojavila, ker ste z začetkom zdravljenja kronični proces prebudili v akutnega. Ob večjih težavah ( občutek zatekanja) se vrnite k svoji zobozdravnici pred naročenim dautmom, sicer pa se bodo težave verjetno polegle.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovana, hvala za hiter odgovor.

Vsekakor je zdravnica ravnala pravilno, bil je tudi edina od treh zobozdravnikov, ki je na RTG sliki videla, da je nad zobom senca, ki bila lahko bila manjša cista (vmes sem bila pri nadomestnih zobozdravnikih zaradi dopustov, boleznin itd).
Izkazalo se je, da je bila njena ocena pravilna.
Bolečine se počasi umirjajo, zob je sicer na dotik še občutljiv, a manj kot prej in upam, da bo vse potekalo normalno.
LP in vse dobro vam želim.

New Report

Close