Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Zdravljenje po operaciji modrostnega zoba

Zdravljenje po operaciji modrostnega zoba

Pozdravljeni!
V ponedeljek,23.11. so mi izpulili modrostni zob desno spodaj. Bolecina po operaciji je bila sprejemljiva,vendar me je bolelo dolgo casa. Tudi sedaj me se malo. Vendar me to ne skrbi. Skrbi me,da se mi je rana zagnojila oz da je karkoli narobe z rano. V torek,torej dva dni nazaj,sem na vsake toliko casa v ustih zacutila cuden obcutek,vonj in okus. Izredno neprijeten. Ker me je skrbelo,da je gnoj,sem s papirckom ugriznila in ko sem papircek dala ven je bil obarvan rumeno-rjavkasto. Sam okus te tekocine je ogaben,moram reci da mi je slo kar na bruhanje. Imela sem tudi sive,ki so mi jih dali ven v ponedeljek 30ga. Ko sem vceraj pogledala rano in samo malo potegnila lice na stran,sem opazila,da imam zraven zoba majhno luknjico v dlesni oz sluznici,zraven na notranji strani lica pa imam nekakasno razjedo,vse je lazje rumeno-rjavkasto obarvano. Danes sem odsla k zobozdravnici,ki mi je rekla,da se tako celi rana in mi je dala trakec. Vendar me skrbi,ker ta tekocina ima res grozen okus,in nevem kako bi jo preprecila. Zanima ma me,ce je res mozno,da se tako rana le celi. Nevem kako bi se znebila te tekocine,ker nevem vec koliko casa bom zdrzala,brez bruhanja.

Najlepsa hvala za odgovor!!

Pozdravljeni,

le kaj počnete!? Kaj vam niso povedali, da morate ekstrakcijsko rano pustiti čisto pri miru? Po opisu sodeč se rana celi čisto normalno. Če bi prišlo do vnetja rane, bi bile prisotne tudi hujše bolečine, ki jih vi ne omenjate. Z bezanjem v rano, izpiranjem ipd. si boste pridobili le komplikacije s celjenjem. To je vse kar vam lahko povem preko neta, za kaj več pa bi bil potreben kliničen pregled.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni.. v sredo 25.4 sem bila na operaciji modrostnega zoba desno spodaj. Sam poseg ni bil tako bolec, vendar se je zobozdravnica kar namatrala z njim. Bolecin nimam prevelikih, zato se mi zdi da se rana dobro celi in ni prislo do kaksnega vnetja. Me pa vseeno zanima je vredo ce imam bolecine samo zjutro in zvecer? Se dajo umirit z navadnimi tabletami, strah me je samo da nisem dobila kaksnega suhega vnetja. Zanima me tudi zakaj si po tej operaciji skos zejn in imas suha usta in a je kaj narobe ce se je poskodoval zivec v jeziku? Zdi se mi da mam drugacen obcutek v jeziku k pred operacijo.
Hvala za odgovore in lep da se naprej.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

verjetno je rana že zaceljena.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close