Style.Over.Net

Poroka in poročno potovanje

Poročno slavje, poroka v tujini, obleke, gostilne, glasba, izkušnje ... Pripravite vse tako, da bo nepozabno!

cena za fotografa

Default avatar

Isabelllla

Mitja B, sama v tvoj seznam Matica Kudra sigurno nebi uvrstila. Pa veš zakaj? Cenovno je na koncu res v njihovi kategoriji, njegov končni izdelek pa žal tud slučajno ne.

Se čist strinjam, za lepe fotke se splača dat več. Razumljivo je, da lepe več stanejo kot povprečne. Tudi marcedez je precej dražji od kliota (kolikor sem do zdaj videla ne samo zaradi znamke). Ni pa nujno, da boš za veliko denarja tudi dobil boljšo kvaliteto. Nekateri amaterji imajo velike učke. Žal
Default avatar

Isabelllla

Mitja B, na tvojem seznamu so večinoma res najboljše od najboljšega, fotografi z veliko izkušnjami, vendar Matica Kudra sigurno nebi uvrstila na ta seznam. Zakaj? Cenovno je res v njihovem razredu, kvaliteta pa tudi od daleč ne.

Razumljivo je, da kvalitetne fotke veliko stanejo. Tudi marcedez je precej dražji od fiata, vsi vemo zakaj. Tako je tudi razumljivo, da dobre fotke stanejo več kot sivo povprečje. No pri tem fotografu pa žal ni tako. Cena visoka, kvaliteta pa kr neki. Žal

Tako da Darjas te povsem razumem, da ne moreš gledat fotografij. Bova midva očitno na istem. Le da midva nisva šparala na fotografu. Plačala sva marcedeza dobila pa fiata...
Default avatar

pikapoka12457

Sem pogledala te slike od Kudra...ne zdijo se mi slabe, ampak niso pa toliko dobre kot od nekaterih top poročnih fotografov pri nas.

...to je moje mnenje no...
Default avatar

Isabelllla

pikapoka, eno so slike na njegovi www kjer so samo najbolj uspele, drugo pa kar dobiš v roke. Če v 7 urah rata 30 fotk dobrih... pa še te tko zretuširane da joj...da ne omenjam da en kup stvari sploh ni poslikanih. ne vem no...
Default avatar

Makik

No, naj vam jaz povem, da reeees ne škrtarit pri fotkah ... midva bova sedaj vse skupaj dala res ogromno denarja cca 2000€ ampak saj jih ne daš naenkrat, ampak res je vredno vsakega penija, čisto do zadnjega, ker slike so meni taaaakooo všeč ... res še nisem videla takih. Slikal naju je Miloš Horvat in jaz bi priporočala samo njega. Midva lahko s ponosom rečem, imava tako dobre fokte, da samo stoj in glej -. prave umetnine!
Default avatar

bric452

Halooo 2000 eur...to je pa res vsaj enkrat preveč! Verjamem,da so fotke čudovite in da je veliko dela vloženega v to...ampak 2000 je pa preveč...ljudje delajo cel mesec za 700-800 eur, tudi ljudje z diplomami. To se mi zdi preprosto absurdno...in zaradi takih,ki pristajate na take cena je tako kot je...
Default avatar

isabelllla

No sej tud naju ni prišlo vse skupaj samo jurja, če smo že pri tem...
Default avatar

Martina Kofol

Visoka cena ne nujno pomeni, da dobiš tudi odličen izdelek (pustimo Miloša Horvata, on je itak razred zase). Osebno se mi zdi najbolj pomembno, da fotografovo delo prej spoznaš, pogledaš čimveč primerov albumov in ne samo najboljše fotografije in, da se že v štartu zmeniš kaj vse želiš in kako... da ni potem presenečenj. Iskren odnos je najpomembnejši, pa tudi, da se s fotografom razumeš in dobro počutiš z njim. Cena je potem sekundarnega pomena (seveda more biti še v mejah normale, glede na kvaliteto izdelka). So pa res nekateri fotografi zelo dragi, nekateri pa so zelo prepoceni... Osebno se mi zdi normalna cena od 500 eur za cel dan (brez albuma) pa do 1000 eur za cel dan (z albumom).

http://www.facebook.com/MartinaKofol.Photography
Default avatar

makik

Če sem se v kaj poglobila za to najino poroko tukaj, je bil to poročni fotograf in sem prečekirala čisto vse, res vse. Pogledala 100tine albumov in pojma nisem imela kdo je Miloš Horvat. Res ne! Dokler nisem vidla njegovih fotk.
Se strinjam, sva iskala fotke v katerih sva se videla, ni rečeno, da je vsakemu všeč MH ... saj naju je sprva kar šokiralo, ko sva videla ceno, samo, ko pa vidim sedaj izdelek ... brez besed in tudi vsak ko vidi toke, je brez besed ... da o foto knjigi sploh ne govorim ..

No, to da nekdo reče, da so cene določenih izdelkov takšne, zato ker smo nekateri takšni kot smo, se mi zdi najprej žaljivo, kar pač vsak po svojih zmožnostih, ane!!!! ter hrati nepoznavanje tržnih zakonitosti. Varjami bric452, če poročni fotograf, kot je npr. MH ne imel vrhunskih izdelkov, ki so vredni svoje cene, bi kaj hitro bil brez dela ... ne pa da, komaj še uloviš datum.

Vsekakor si pa ponavadi par začrta neke finančne okvire in se suče okoli njega ter temu primerno organizira celotno zadevo.

Karla
Default avatar

Rebeka83

Tudi pri meni je ta čas, da si izbiram fotografa in sem opazila, da še nobena ni omenila AMRIS. Drugače nebi vedela zanj ampak se je kolegica ženila in je bila presrečna z izdelki.. Ko sem jih še sama sedaj videla sem se zdaj odločila zanj in rezervirala termin.

Pa še fino je ker si lahko naročiš še snemanje in imaš vse na enem koncu. Cena je pa tudi odlična glede na kakovost in ponudbo.

Za celodnevno slikanje in snemanje bom odštela 650€.

Morda pa pride kateri prav tale informacija.. Zmenite se in se dobite pa da vam predstavi malce ponudbo in vse.. Se splača..

LP Beky
Default avatar

meetk

Rebeka83 je to tvoja izkušnja ali malo reklamiraš? ;)
Default avatar

BELLA

Kritika na fotografa Simon Bučan Zaslonka d.o.o., poden od podna, za cena 700 eur, samo 270 slik, ne porofesionalne-polovico kadra majnka. Razočaranje res. Ne priporočam nobenem
Default avatar

Rojkc

Za 700 evrov pa res nevem kaj pricakujes. In 270 slik, kaj je tu problem? V knjigo jih gre 100-200 obdelanih, ostalo je pa itak soder in jih vecina fotografov sploh ne predaja. Fotografije in filmi, karkoli pod 1000e je samo tveganje.
Default avatar

maja12397

Poročila se bom junija 2012 prosim za pon udbo fotografiranja.
Pa ne me spraševat za mail. Prosim da tule podate ponudbo:

Rada bi da se zjutrom dan začne, se pravi od frizura, make up... ceremonijal do torte recimo 24,00 ure. Vse skupaj se b o dogajalo na približno cca na 10 km. (dom--notar-cekrev-večerja)
Slike na CD, filmček, razvijala bi sama tiste, ki bi meni odgovarjale, album sama.
Dala sem konkrene podatke pa bi prosila tudi konkreten odgovor. Hvala.

maja
Default avatar

BlaLa

Maja se ti ne zdi tole malce nesramno? sploh tisto..pa ne me sprašvat za mail?? mislim, da ob takem obnašanju ne boš dobila nekih ponudb... sicer pa pobrskaj po netu in boš našla ogromno fotografov poceni...kakšen je pa njihov izdelek je pa druga stvar...
Default avatar

Milc

Haha Maja, kaj res mislis, da ti bo kaksen konkreten fotograf sem prisel ponudbe devat. Dej se zresni princeska pa si pejt poiskat fotografa sama. Pa ko bos pisala mail, da ne bos komplicirala kot tukaj, napisi sam lokacijo, celodnevno fotkanje in da bos album naredila sama, pol pa zbiraj al 500e al pa 2000e fotograf. ;)
Default avatar

Milc

Pa preko maila se vedno komunicira, ker je to biznis, ne pa razprava za javni forum. Pa edin preko maila bos dobla pdf priceliste fotografov/snemalcev/aranzerk.

Good luck princeska!
Default avatar

BlaLa

@Milc ja se strinjam...sam eni so preveč high za to pa misljo da bojo dobl vse na pladnju :D
Default avatar

E&P

Priporočava dva mlada fotografa Simona in Sergeja (justmarried.si), ki sta naredila vrhunske posnetke. Zelo prijazna in dobro organizirana.Res, dobra izbira.

E&P