Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Neznosna bolečina – okvirji

Neznosna bolečina – okvirji

Pozdravljeni!

Imam dokaj nenavaden, a grozljiv problem. Že od svojega 10-leta sem slabovidna. Stara sem 21-let in moja dioptrija znaša -4.50 in 0.50 cilindra. Veliko let sem nosila leče, a mi vseskozi nekako niso odgovarjale, saj me je hitro začela boleti glava ipd. Sedaj sem eno leto nosila očala in se počutila super. Pred enim mesecem pa se je začela moja nočna mora. Ko sem si dala “zvit” okvirje, ker so mi očala malce lezla z nosu, se je končalo moje normalno življenje. Očala so me začela zelo tiščati in zvijali so jih ogromno krat pa se je zmeraj našel drugačen način bolečine in pritisk na kožo. Po dobrem tednu dežuranja v optikah, sem zamenjala okvir. Ta je kao bolj lahek, tudi nosniki so silikonski. Prva dva ni je bilo super potem pa se je stara zgodba ponovila. Sedaj me spet vse tišči, vse skupaj se mi zdi zelo težko, boli me nos in ušesa … Kakorkoli okvir zvijamo, vedno me po nekaj dnevih (prvi dan je super) začne grozljivo boleti. Vse skupaj je prišlo že tako zelo daleč, da sploh ne morem normalno funkcionirati zaradi neprestane neznosne bolečine, da sem začela zanemarjati šolo, prijatelje … Zaradi bolečine in slabe volje se mi sploh več nič “ne da”, postala sem depresivna in veliko jokam. Kaj naj storim? Občutek imam, da sem se znašla v peklu iz katerega več ni izhoda. Počutim se grozno, spremlja me stalna neznosna bolečina. Okvirje nenehno zvijam, da se razbremeni določena bolečina, a kaj hitro me začne boleti na novem mestu.

Prosim pomagajte!!!!

Ana

Zelo zanimiva zgodba. Priznam, sem se moral kar malce zamislit, da vam podam rešitv, ki bi vas rešila te more. Tako na en mah po internetu, jo bova težko našla. Sedaj nisem dobil podatkov ali ste vseskozi pri enem optiku ali ste že kaj menjali, kot ste menjali okvir. Lahko, da vam ta optik enostavno ne zna nastaviti okvirjev. Zelo velika razlika je med optiki, saj se eni dodatno izobražujejo in imajo dolgoletne izkušnje, eni se pa šele uvajajo. To vam lahko podam iz prve roke, saj sem zunanji član v maturitetni komisiji za nove optike.

Tudi glede leč nisem dobil otipljivih podatkov, katere leče nosite, pri katerem delu vas začne boleti glava, saj od leč ne sme boleti glava!

Prosim za dodatna izčrpna pojasnila, da vam lahko podam mnenje

Lp.

Pozdravljeni!

Bila sem že v večih optikah, vsi so mi zvijali okvirje a napredka ni bilo. Prve dni je vse v redu potem začne neznosno boleti. Kakorkoli se okvir zvije, vedno nekje tišči. Vedno neko drugo mesto. Sedaj me bolijo ušesa in nos, a očala tukaj pač morajo sedeti. A ni tako? Bojim se (ali pa upam), da je narobe kaj druga. Kakšni živci ipd. Da zvijanje okvirja ne bo pomagalo ker me res ob vsaki ponovni spremembi okvirja spet tišči. Razmišljala sem že o akupunkturi, da se malo razbremeni bolečina in da se mogoče privadim na okvir. Čeprav nosim očala že 10 let in je čudno, da me vse tako tišči.

nova
Uredništvo priporoča

Imate kje možnost, da stehtate vaša očala? Zanima me, koliko gramov tehtajo?

Lp.

Tudi jaz imam iste težave, od očal me boli cel nos, glava,… Pred kratkim sem dobila nova očala, cela iz lahke plastike – in spet po par dneh iste bolečine 🙁 .

Vrtnica mi lahko prosim pišeš na mail: [email protected]

Zdravo,

jaz imam enake težave. zelo me boli nos kjer sedijo očala žuli peče srbi. Leč pa prav tako ne morem nositi, ker me začne boleti glava (ob lečah so oči težke kot zaspane).

Lp

Za te zadeve imamo rešitev, če se oglasite pri nas, da vam pokažemo in obrazložimo:
https://www.optika-pirc.com/

New Report

Close