Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Težave z vidom

Težave z vidom

Spoštovani!

Že dalj časa imam težave z očmi, pa vendar ne vsaki dan. Pred 8 leti sem imela dvojni vid, bila hospitirana, pregled glave, bilo je vse vredu in še danes ne vem diagnoze. Občasno se mi še vedno pojavlja čuden občutek v očeh, kot nekakšen pritisk v očeh, nemirne – begajoče oči in občutek, da se bo spet pojavil dvojni vid. Težave so občasne, ne pojavljajo se dnevno. Prav tako se občasno pojavlja megleni vid, včasih na enem očesu bolj kot na drugem.
Vljudno prosim za razlago mojih težav.

Se zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Torej po internetu je seveda težko postaviti točen odgovor, vendar po vaših navedbah, vse kaže na heteroforijo. To kar opisujete so tipični znaki za to. Pri nas merimo heteroforijo in izdelamo tudi očala za to. Lahko se naročite na telefon 02/25-25-200 ali po internetu:

Pozdravljeni!

Stara sem 25 let, približno 10 let nosim leče, ker sem kratkovidna. Dioptrija se mi vsake toliko poslabša, trenutno sem na -4. Zadnje leto pa se mi dogaja, da imam obdobja boljšega in slabšega vida. Včasih traja en dan, včasih nekaj dni, trenutno skoraj 2 tedna, da slabše vidim, in sicer to kar precej slabše, da me je strah iti za volan. Potem pa pride dan in daljše obdobje, ko z lečami z enako dioptrijo vidim čisto normalno. Obdobja dobrega vida so veliko daljša kot obdobja slabšega vida, vseeno pa ne vem, čemu pripisati poslabšanje vida. Na očesne preglede hodim redno in ni posebnosti. Sem pa opazila, da na vid ugodno vpliva športanje. Vseeno me zanima, čemu bi lahko pripisala obdobja slabšega vida (včasih en dan, včasih več dni, včasih pa celo par tednov). Hvala za odgovor!

nova
Uredništvo priporoča

Torej, vedno so lahko razlike, dopoldan, popoldan, utrujenost, dnevni in nočni vid in takrat nam dioptrija lahko niha za 0,25. Vse nakazuje, da se vam je dioptrija spet spremenila in ko vam dioptrija niha in ste bližje vaši realni, nimate težav, ko pa zaniha in se vam dioptrija oddalji od vaše realne, pa se vam zdi, da vidite slabše.

Svetujem pregled ostrine vida, če ne bi bilo tu razlik od sedanje pa še pregled ozadja.

Lp.

New Report

Close