Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Ali potrebujem očala?

Ali potrebujem očala?

Lepo pozdravljeni,

pred kratkim sem bila na pregledu in so mi določili dioptrijo -0.75 na obe očesi, pa še tisto za ostrino se mi zdi na levem očesu – 0,50 na desnem pa -0,20. Ali je potrebno, da si že omislim očala?

V vsakem primeru jih potrebujete, saj je korak 0,25 dioptrije dogovorjen in če tega ne bi potrebovali, bi bil najmanjši korak 0,50. Vi pa imate 3 x vrednosti najmanjše dioptrije. Najbrž pa tudi opazite težave, zvečer pri vožnji in gladanju televizije.

raje se nauči telovadit z očmi, počakj z očali!

Pozdravljeni,
tudi jaz bi nekaj vprašala:
Pred štirimi leti sem dobila očale z zelo majhno diaptrijo.
Na začetku sem jih nosila potem pa ne več.
Sedaj čakam na vrsto za pregled.
Ali je možno, da se mi je stanje v tem času izboljšalo?
Ali se mi splača nositi očala do pregleda?
Kako ugotoviti, kaj ti je boljše nositi ,očale ali brez očal(kaj je boljše za moje oči)?

Da, je možno da se vam je “stanje” izboljšalo.

Na oba vprašanje je čisto enostaven odgovor:

preizkusite gledati z očali in brez, ter ugotovite kdaj vidite ostreje (z očali ali brez), kdaj vidite ostreje brez napenjanja in kdaj ste bolj spočiti? Odgovor se vam bo sam ponudil!

Lp.

pozdravljeni,
ravno danes sem bila na pregledu pri okolistu, ki mi je določil diaptrijo:
D: +0,25 0,00*90stopinj
L:+0,50 0,00*0stopinj
Visus D:1,00 /dod. kor. +0,25
Visus L:1,00 /dod. kor. +0,50 ;
in povedal da očala niso potrebna.
Ko sem prišla domov pa sem začudeno pogledala izvid iz leta 2009, in videla:
D:+0,25 0,00*0stopinj
L: +0,25 0,00*0stopinj
Visus D:1,00 na daljavo /dod. kor.0,00
Visus L:1,00 na daljavo /dod. kor. 0,00
Ampak leta 2009 so mi rekli, da so očala potrebna.
Povedati moram še to, da od leta 2009 do zdaj očal nisem nosila.
Kaj pa vi menite, so očala potrebna?Se mi je vid poslabšal zaradi tega, ker jih nisem nosila?Sepravi, da če očala nebom nosila se mi bo vid slabšal?
Če mogoče še veste:
Približno v kolikih letih bi se mi vid poboljšal, če bi nosila očale?

Sedaj vidite, da ste bili pri dveh okulistih, ki so podali različno mnenje, pri skoraj enaki dioptriji.
Jaz mislim, da bi bile potrebne, saj boste konec dneva manj utrujeni, povsem potrdim pa lahko samo po pregledu v naši ordinaciji.

Lp.

zanima me če je potreben pregled pri okolistu saj me že nekaj časa boli vsak dan glava ter me boli za očmi… pa včasih čutim tudi vrtoglavico ob zvečerih pa sem zeloo utrujena…
lep pozdrav
janja

Točno to so šolski primeri-znaki za obisk okulista.

Lp.

Mene pa zanima, če potrebujem očala,če imam:
D +0,75 -0,50 100 °
L +0,50 -0,75 85°
Optik mi je dejal da za občasno uporabo jih potrebujem kaj menite vi?

Preberite moj prvi odgovor, enako velja za vas!

Lp.

Imam minus ena cilindra in črto, ki jo vedno vidim in hodi gor in dol kamorkoli pogledam. Očala sem nosila približno dva dni, dokler nisem razbila gume (zadela pločnik). Takrat sem nehala. Od takrat je minilo pet let in še vedno najdejo tisti minus 1 cilinder. Kdaj bo šel stran? Zakaj se mi zdi, da ga je zgodaj zjutraj, ko vstanem iz postelje več, kot zvečer in zakaj vidim vse normalno, samo brati je težko, če so stvari v daljavi.

Da seveda je potrebno, samo se tem stvarem streže na drugačen način. Kakšen, pa vam bomo povedali v optiki, saj je zelo kompleksen in se ga ne da razložiti po internetu. Torej, dosti podobnih stvari smo že rešili, samo se morate oglasiti pri nas (pri tem nas morate spomniti, da ste iz med.over.net-a):

New Report

Close