Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Umetno oko oz. leča kje dobiti???

Umetno oko oz. leča kje dobiti???

Pozdravljeni

Kolega je izgubil oko v prometni nesreči. V Ljublani so mu izdelali plastično lečo, ki izgleda kot njegovo drugo oko, ki ga pa je žal izgubil.

Zanima me, kje bi lahko kolega noročil novo plastično oko?

Posvetoval sem se že nekje v Grazu, vendar oni mu lahko izdelajo stekleno oko, ki stane cca. 150 €, plastično traja pa full dlje in še cena je cca. 600 €, venda pa vseeno bi on rajši imel plastično če nebi bilo preveč €€

Razlika med temi lečami oz. očesi je v tem da je stekleno bolj občutljivo recimo, da lahko hitro pokne, če pade na tla?

Recimo jaz bi samo hotel če kdo ve kdo pri nas u SLO izdeljuje takšne stvari? On je samoplačnik…

Hvala za odgovore

LP Matjaž

Dragi Matjaž !
Sama nosim očesno protezo že 40 let;zadnje tri leta hodim menjati protezo v Graz narejeno iz stekla-to je specialno steklo ki daje očesu naraven videz ne povzroča alergij in vnetij kot pri
protezi iz akrila ki pa jo dobiš samo v Ljubljani.Mojih izkušenj z Ljubljano ne bom komentirala zato
hodim v Graz kjer so prijazni in proteza je narejena kot je treba in sploh se ne pozna da jo imam.
Prepričaj se sam pojdi na spletno stran-Augenprothetik Graz,tam boš našel vse informacije tudi
v slovenščini.

Lepo te pozdravlja Aleša

Ocesne proteze iz umetne mase izdelujejo tudi v Videmu; delo odpravijo rocno v enem dnevu (steklo so zdavnaj odpustili).

LP, David

http://www.gruppoprotesicoitaliano.it/slovensko/

nova
Uredništvo priporoča

Moja naslednja proteza bo vsekakor iz tujine. Se strinjam z Aleso zgoraj, kar se tice Ljubljane raje ne komentiram.

ga. aleša,lahko pridemo v kontakt,imam vprašanje za vas..lp,polony

ga.Aleša ali shimayna lahko pridemo v kontakt,imam vprašanje…prosim,hvala,poly

Poly, posljite svoj email naslov. lp

Naj tudi jaz povem,kako zelo zelo sem razočarana na oč. kliniki v Lj.
Nobenega človeškega pristopa,prijaznosti…da ne govorim o izdelavi očesne proteze…Žalostno res…

kaj pa preveza

pozdravljeni,če je tukaj še kdo,ki nosi očesno protezo,naj se prosim javi..lahko tudi na zasebno…hvala in lp ,tipitopi

Zanima me če je še kdo na tem forumu ki nosi očesno protezo? Imam punčko staro 23 dni in se ji ni razvila ena okica in bo dobila protezico….hodimo v Mb kajti tam se je tudi narodila in so mi prejšnjič povedali da za njih izdelujejo proteze v Grazu…pediatrinja nam priporoča Lj, zato me zanimajo vaše izkušnje…me lahko kontaktirate na mail: [email protected]

Objava čaka odobritev

New Report

Close