Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika očesni rak

očesni rak

Spoštovani!

Zanimajo me podatki o raku na zadnjem delu očesa.Mi lahko na kratko objasnite kako se zdravi,kako je z ozdravljivostjo?mogoče veste kje bi se dalo o tej temi kaj več prebrati?Je v Sloveniji kakšna privatna klinika,ki je specializirana za to bolezen?
hvala lepa za vaš trud in lep pozdrav!

Raka v zadnjem delu očesa je veliko, ter se razlikujejo po tem, kjer nastanejo.

Najpogostejša oblika raka v 80 % je tumor uvee. Navadno nastane po 60 letu starosti.

Asimptomatičen tumor se odkrije po naključju pri rednih pregledih, dočim simptomatičen povzroči upad vida, ter napake vidnega polja zaradi odstopa mrežnice. Večina ljudi vidi velike krogle svetlobe, ki se pojavljajo dva do trikrat dnevno.

Znaki Tumorja (melanoma) žilnice so dvignjena tvorba ovalne oblike, ki se nahaja pod mrežnico.Barva tumorja je rjava, vendar se lahko na površini pojavi oranžni pigment. Če tumor preveč zraste, poči Bruchova membrana in tumor dobi obliko gobe. Pri tem so prisotni: krvavenje, sekundarni glavkom, siva mrena….

Najpogostejši tumor mrežnice je retinoblastoma, ki pa se z razliko od prejšnjega pojavi v zgodnjem otroštvu, pri starejših ljudjeh pa je na drugem mestu za tumorjem žilnice. Nastane iz transformacije primitivnih celic mrežnice. Tumor je lahko deden in se pojavi v 40% in se v 85% pojavi na obeh očesih.

Za potrditev tumorja se izvedejo nasledne preiskave:

binokularna indirektna oftalmoskopija, biomikroskopsko opazovanje z Volk lečo, opazovanje z ultrazvokom, fluorestenska angiografija, CT scan, MRI, barvno kodiran Doppler, ter biopsija s tanko iglo.

Upam, da sem lahko kaj pomagal.

Lp.

Ko sem šel na pregled oči, so mi rekli, da imam melanom žilnice in glede na velikost je bilo mnenje, da lahko napišem oporoko (ni bilo sicer rečeno dobesedno, a možnost preživetja je bila nekje 1%). Dejansko sem bil ves v metastazah kar sem spoznal kasneje.
Na internetu sem našel edino rešitev, ki je bila podprta iz biokemijskega stališča. To me je prepričalo, itak izgubiti nisem imel več kaj. Tega je že eno leto in še sem živ. Na eno oko vidim normalno na onega, kjer je bil prvi tumor zaenkrat še nič, vendar je napetost v njemu popolnoma popustila. Ne čutim več bolečine pri obračanju oči. Pri tem ves čas delam normalno.
Tistega, ki zanima tak izhod naj v googlu odtipka “olje vodka rak”. Nikolaja Ševčenka. Prevedel pa je Zdravko Zapušek.
Naj omenim, da rak v pljučih je izginil že po 3 mesecih, v ušesih in ob obnosni votlini malo kasneje. Rakasta razjeda na srednjem delu stopala pa že po 1 mesecu.
Prosim posredujte naprej, saj bo morda komu rešilo življenje. Meni je delovalo oz. deluje.
Vso srečo pri spopadanju s to na videz brezupno boleznijo.

nova
Uredništvo priporoča

Danes je 14. 8. 2016. Komentar zgoraj sem prispeval leta 2014. Torej je že več kot 3 leta od postavljene diagnoze. Javljam se v vednost bralcem teh komentarjev, da sem še živ in se izvrstno počutim. Stanje na desnem očesu je še vedno nespremenjeno. Na levo oko vidim normalno (100%). Bistveno se mi je povečala fizična moč, ter miselne koncentracije. Ko bi imel to znanje pred nastankom mojega problema….
Po mojem mnenju je emulzija na večer 30 / 30 (vodka 40% 30 ml / hladno stisnjeno sončnično olje 30 ml mešano v steklenički za dojenčke) dokaj dober dejavnik preventive preprečevanja raka kjer koli. Močno upočasnjuje tudi staranje in povečuje mišično maso. (Vseh mišic tudi srca in žil.) Pomembno je, da pred zaužitvijo emulzije najmanj 2 uri ne jemo in ne pijemo nič, da ne pride do mešanja in s tem napačnih, neželenih učinkov. (Podrobnejše znanje o tem na google: olje vodka rak)
Vse dobro vsem, srečo in moč pri spopadu z navidez težko boleznijo. Ljudje smo mnogokrat na preizkušnji, na nas pa je, da ne obupamo nikoli.

Avtor “še sem živ” tole?: http://www.pozitivke.net/forum/viewtopic.php?showtopic=3205

Hvala avtorju, ki piše pod naslovom “Še sem živ”. Vljudno ga naprošam za kontakt. Jaz sem pred leti prevedel to metodo in bi se rad z njim slišal ali si dopisoval, da si izmenjava izkušnje. Pišete mi lahko na naslov [email protected]. Zdravko.

Danes 17.6.2019 je točno 6 let od diagnoze raka na očeh. Moje opažanje po šest letni uporabi zmesi vodke in olja. Počutje je odlično lahko delam normalno. Sposobnost koncentracije se mi je bistveno povečala. (Moje delo je na področju razvoja programske in strojne opreme na osnovi mikro kontrolerjev za večinoma industrijske aplikacije.) Odgovoril sem gospodu Zdravku Z. Kot je zapisal je on tisti, ki je ustvaril zapis na Pozitivkah. Tudi na tem mestu se mu zahvaljujem za storjeno. Saj mi je s tem rešil življenje. Hvala g. Zdravko za zapis. Več mojih prijateljev se je lotilo preventivnega uživanja zmesi. Vsi so imeli težave s povečanim sladkorjem v krvi. Vsem je upadel sladkor in niso imeli več težav. Imel sem tudi prijatelja iz Celjske regije. Imel je kostnega raka na hrbtenici. Z zmesjo je okreval krasno. Zaradi bolniške je moral na pregled. Po prejemu kontrasta se mu je stanje pričelo naglo slabšati. Zmes ni delovala več.
Zaupal mi je tudi rezultate preiskave notranjih organov. Na nobenem notranjem organu, kjer je poprej imel metastaze (jetra, ledvice, črevo, prostata, želodec eno ledvico so mu nekaj let pred uživanjem zmesi odstranili zaradi raka.) ni imel nič. Zdravnik mu je pripomnil, da ima žile kot dojenček. Interrekcija med kontrastom in zmesjo mu je zabila žebelj v krsto. Zmes in kontrast “gravitirata” na rakave celice in katastrofa je bila tu.

Danes je natanko 7 leto kar imam to pokoro 🙂
Stanje pri meni je praktično nespremenjeno le, da sem opazil, da lahko na desnem očesu, kjer imam melanom, v temi, vidim svojo roko, celo prste roke pred očmi. Tega poprej ni bilo. Na levo oko vidim nespremenjeno. Zmes sedaj uživam le 2 krat dnevno. Kot kaže zadostuje.
Ostanite zdravi! Če pa se pojavi problem….Ni vredno obupavati. Tisti, ki išče bo vedno našel pravi odgovor.
Veliko zdravja želim vsem!

Objava čaka odobritev

New Report

Close