Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Težave pri uporabi kontaktnih leč

Težave pri uporabi kontaktnih leč

Pozdravljeni.
Kontaktne leče nosim približno 5-6 let. Najprej sem uporabljal mesečne kontaktne leče Contact day Sypheric(Zeiss) s katerimi sem bil zelo zadovoljen, nosil sem jih kar nekaj časa približno dve leti, nato so se mi eno poletje začele pojavljati težave. Veliko časa sem preživel zunaj, na soncu, na vročem. Na kar sem vedno večkrat imel težavo, da se je v beločnici opazila rdečica. Leče so se mi izsušile. Kljub temu sem vstrajal, uporabljati sem začel kapljice. A čez nekaj časa sem vseeno prišel do kar hujšega vnetja oči. Potem leč nisem nosil 2-3 tedna. Nato čez nekaj časa sem se odločil, da zamenjam proizvjalca leč. Po nekaj priporočilih sem začel nositi 14 dnevne leče Acuvue Oasys. Leče so bile na začetku zelo udobne in prijetne. Te leče sem pravtako nosil približno 2 leti. Nato sem spet začel zaznavati težave. Resnega vnetja oči sicer nisem imel, vendar sem po več ur nošenja (7-8 ur) zaznaval, da vid več ni tako oster, pa spet so se pojavljale manjše rdečice na očesu in sicer okoli šarenice. Pred kratkim sem se odločil, da ponovno menjam prozvajalca. Ostal sem pri 14 dnevnih lečah vendar pri proizvajalcu TopVue Premium. Te naj bi ble ene najboljše na trgu trenutno. Leče so mi na začetku spet kar fino ustrezale. Sedaj po kakšnem letu nošenja imam spet kar precej težav. Po nekaj urah nošenja, leče postanejo moteče, imam velikokrat občutek kot, da se mi oči preveč solzijo, nato se ponovno pojavi rdečica okoli šarenice, vid postane kar precej meglen. Včasih le na eno oko. Tudi če uporabljam povsem sveže na novo odprte leče. Tekočino za leče redno menjam skoraj vsakič kadar vstavim leče.
Sedaj sem se odločil, da nekaj tednov nebom nosil leč, da se oko nekako umiri pa nato poskusim še enkrat, vendar težava se še vedno pojavlja kot prej.
Imam dioptrijo -3,25 na levo in -2,50 na desno oko.
Zanima me vaše mnenje. V čem je lahko težava? Zadnje čase tudi ogromno časa preživim polek računalnika. Je morda zaradi tega?

Svetujem, da si preberete 4. točko na naslednjem linku:

https://doosslovenija.wixsite.com/home/pomembno

New Report

Close