Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Progresivna očala in vrtoglavica

Progresivna očala in vrtoglavica

Pred tremi tedni sem po predhodnem pregledu in nato izdelavi začela uporabljati prvič progresivna očala pri 45 letih. Pred tem sem bila malo skeptična kako in kaj, vendar sem jih takoj zelo dobro sprejela, uporabljam jih za pisarniško delo, na blizu tudi ok. Ampak… zadnjih cca. 5 dni se mi pa je začela pojavljat vrtoglavica in rahli glavoboli… nikoli prej. Med hojo je čuden občutek, med delom, zjutraj ko vstanem se najprej vsa soba obrne, zvečer ko se vležem tudi. Starih očal samo za na daleč več sploh ne uporabljam.
Prosim za pojasnilo, saj me skrbi da mi optik ni natančno izmeril dioptrije, poceni pa ta očala tudi niso bila. Ali je narobe kaj drugo? Kaj naj naredim?

Da, nekaj je sumljivo, čeprav je potrebno včasih vztrajati do 5 tednov. Malo se opazujte, po katerem delu vas začne glava boleti. Jaz si že mislim, vendar to prepuščam vašemu optiku. Če se v nekaj dneh zadeva ne “porihta”, pojdite nazaj k njemu in mu to vse enako obrazložite.

Lp.

Mi lahko prosim poveste kaj si mislite? Najbolj tudi opažam vrtinčenje kot da si vinjen pri delu z računalnikom v pisarni.

nova
Uredništvo priporoča

Prvo kaj mi pride na misel, da nimate pravilnih stekel za delo za računalnikom…

Lp.

New Report

Close