Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Močno poslabšanje dioptrije

Močno poslabšanje dioptrije

Spoštovani,

stara sem 20 let, letos oktobra sem začela s študijem na univerzi v Kopru. V začetku avgusta sem si menjala okvir očal in pa tudi stekla, saj se mi je vid poslabšal za -0.5. Zdaj imam očala z dioptrijo -4.50 na desni in -4.25 na levi. Nimam cilindra ali katerih drugih podobnih reči, le slabo vidim na daleč. Nova stekla sem si kupila po treh letih, saj se mi vid ni naglo poslabševal. Zdaj imam nova stekla komaj tri mesece in že menim, da potrebujem nova, saj vidim tako kot sem pred tremi meseci videla s starimi očali. Zanimajo me možni razlogi za tako naglo poslabšanje (najbolj se mi je poslabšalo desno oko). Vem, da sem zdaj stopila v bolj stresno življenje, ko sem začela s faksom, saj se zdaj več učim, ampak vseeno nisem tega pričakovala. Učim se tudi na primerni razdalji in ob dobri luči. Čez dva tedna grem tudi na pregled, vendar me vseeno zanima, če veste, kateri bi bili možni vzroki za to poslabšanje in kaj lahko storim sama, razen da grem na pregled.

Lep pozdrav in hvala.

Spoštovani.

Zelo dobro ste že sami nanizali razloge, ki so potencialni dejavniki za dvigovanje dioptrije. Tudi ukrepe ste dobro zastavili…..da pa se ne bi ponavljal in razlagal nam znana dejstva, vam posredujem odličen članek, kjer boste našli razlago in ukrepe za vaš problem. Res se naslavlja na otroke, vendar tudi velja za odrasle, ki ga opisuje prim., asist., mag. Dragica Kosec, dr. med., spec. oftalmologije.

Lp.

https://www.zdravje.si/kratkovidnost-otrok

Najlepša hvala za odgovor.

New Report

Close