Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Ulkus rozenice

Ulkus rozenice

Pozdravljeni, pisem zaradi ponavljajocega vnetja oz. Ponovnih zagonov ulkusa.
Vse skupaj se je zacelo ze konec marca in se je do sedaj 4x ponovilo.
Naj povem da sem pred tem 14 let uporabljala kontaktne lece brez kakrsengakoli vnetja, primerna higiena in redno menjane lece in tekocina…
23.3. Mi je najvrjetneje pod leco prisla neka smet, kije povzrocila drazenje in stem vnetje. Najprej zdravljena s tobrex kapljicami in mazilomin vigamox kapljice. Vnetje se je dokaj hitro pozdravilo, cez cca 14 dnipa se je pojavilo ponovno dobila cloramphenicol mazilo in vigamox cez 2dni pa so mi kljub izboljsanju cloramphenicol zamenjali za tobrex, ob kapljici tobrexa se je pojavil pekoc obcutek zato sem po 3kapljicah prenehala z jemanjem tobrexa in nadeljevala z vigamox in cloramphenicol po 2 dneh sem na oko videla zelo megleno, hude bolecino se posebej ov svetlobi in mocno solzenje ocesa. Izboljsanje je sledilo sele po 10dneh ko naj bi bilo vnetje pozdravljeni sem dobila predpisan se Flarex in redna uporaba Recugel
Po slabem mesecu se v ocesu spet pojavi praskanje, obcutek suhega ocesa in rdece oko -vidna naj bi bila odrgnina, predpisane Maxitrol kapljice in um.solzepo dobrih 14dneh od konca jemanja Maxitrol se ponovno pojavi prskanje in rdece oko – predpisan ponovno Maxitrol um. Solze pa tako vseskozi dajem in pa Recugel

Od 2. Vnetja se na rozenici vidi brazgotina, ki se sedaj pocasi zmanjsuje in pa k sreci ni v vidnem polju. Vid je zaenkrat se ok, oz. Ni opaznega poslabsanja.
Moje vprasanje pa je zakaj se to vseskozi ponavlja, kako to prepreciti? Ali ne bi bilo smotrno naredti kaksne preiskave? Kaksne? Kam naj se sploh obrnem?
Ze vnaprej hvala za odgovor,P

Žal tu odgovarjamo samo glede problemov okoli očal.

Vedno se morate obrniti za te zadeve na okulista.

Lp.

New Report

Close