Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Brezplačne kontrole vida

Brezplačne kontrole vida

Začel se mi je slabšati vid na blizu. Optiki ponujajo brezplačne kontrole vida. Ker ne vidim zmeraj enako dobro oziroma slabo, in predvsem ker ne želim plačati 100-200€ za očala z napačno dioptrijo, sem si zamislil da bom pri dveh, največ treh optikih opravil meritev, primerjal rezultate in potem na podlagi rezultatov kupil očala.

Pri prvem optiku: najprej gledaš v neko slikico v nekem aparatu, potem gledaš v črke ko ti menjuje stekla na očalih; ko sem vprašal za rezultate meritev in mi je povedal da mi jih ne more dati ker da ni registriran za medicinsko dejavnost, ali nekaj podobnega. Tudi proti plačilu ne.

Pri drugem optiku: enak začetek + slikanje očesnega ozadja (brez dajanja kapljic v oko) ; rezultati ? “Ostanejo pri nas”.

Ali je to splošna praksa vseh optikov v državi, ali sem slučajno naletel na dva takšna ?
V čem je smisel takšnega dela ? Če gre za strah, da bi z rezultati enega optika naročil očala pri drugem, pač naj rečejo:
“Informativna kontrola vida, ki NE velja kot zdravniški izvid: 25 € ki vam jih vrnemo če očala kupite pri nas.”
Ali v čem je problem ?

Prišli ste do pravilnega zaključka, ampak v naši državi stvari niso tako zelo urejene in so lahko standardi osnovnega pregleda vida zelo različni. Pravi pregled ima vedno neko vrednost in če je stranka ne plača, potem se izvajalec pregleda lahko izgovarja na to, da so bile meritve informativne narave in jih ne da. Če želite imeti točno meritev vam več obiskov ne bo dosti pomagalo. Tako boste imel samo še več podatkov. Pojdite k tistemu, ki mu zaupate in ta bo potem tudi garantiral, da so dioptrije točne – v okviru strokovno dopustnih meja. Če tega ne more zagotoviti, potem ni dovolj strokovno usposobljen.

Lp.

New Report

Close