Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Napačno nošenje leč

Napačno nošenje leč

Lep pozdrav vsem!

Imam eno vprašanje, ker sem danes po dolgem času spet bila pri okulistu. Vedela sem, da se mi je vid na mojem desnem očesu poslabšal, z optikom sva ugotovila, da je to oko skorajda leno in da se pri vidu opiram izključno skorajda na levo oko. V srednji šoli sem opravila pregled za leče, na levem mi je takrat optik izmeril tudi astigmatizem, ki ostaja…. Tudi optiku ni bilo jasno, ali sem to “imela” od zmeraj, oz. kdaj je prišlo do takšne razlike na tem očesu…
Malo sem razmišljala in mi je prišlo na misel, da sem mogoče vsa ta leta leče nosila narobe, sepravi tiste za astigmatizem sem nosila na svojemu desnemu očesu, namesto na levem :-/ In sem zdaj seveda čisto iz sebe, ker je mogoče da se mi je zaradi tega vid na tem očesu tako pokvaril 🙁
Naj omenim še, da sem leče nosila zelo neredno, imela sem ji za 14 dni, vendar sem “škatlico” odprla tudi pol leta in več. Odvisno od okoliščin. Ampak mislim, da takrat ko sem jih imela notri, sem jih imela zamenjane 🙁 Sepravi lečo ki bi morala biti na levemu očesu za astigmatizem sem vstavila v desno oko 🙁

Lepo prosim za vaše mnenje, kakšne so posledice tega in kako se da to popraviti, če sploh? 🙁

Hvala lepa že vnaprej.

Seveda ste tudi sami krivi, saj se pregled dela na 2 leti in bi se vmes to tudi pokazalo, če ste imeli napačno dioptrijo…..

Tudi nikjer nisem zasledil, če imate tudi očala, saj so najprej potrebna očala, šele potem kontaktne leče (kaj če pride do vnetij, nekaj morate imeti…), tako se to ne dela, torej je kar nekaj stvari pri vas narobe.

Pojdite še na en pregled in si dajte narediti najprej očala! Potem pa po korakih naprej…

Lp.

New Report

Close