Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Škiljenje in težave z vožnjo ponoči in v dežju

Škiljenje in težave z vožnjo ponoči in v dežju

Pozdravljeni

Star sem 53 imam dioptrijo -8 na obeh očesih že 7 let uporabljam 14 dnevne kontaktne leče približno 10 do 12 ur dnevno.
2 leti nazaj sem začel uporabljati očala za branje z dioptrijo +1,5 na obeh očesih.
Opazil sem, da sem začel škiliti do sedaj me to ni pretirano motilo ampak je izleta v leto slabše.
Opazil sem tudi, da me je zelo začela motiti vožnja ponoči posebej luči avtomobilov, ki mi vozijo nasproti moti me tudi vožnja v dežju kadar dežuje, ker se mi blešči cesta mokra od dežja.
Letos Januarja sem bil na pregledu za kontaknte leče ampak, ker mi je zdravnica povedala, da so oči v redu teh težav nisem omenjal, kar je bila moja napaka.
Težava je v tem, da imam občutek, da ne škilim zmeraj enako včasih bolj včasih manj.
Nekaj let nazaj se imel tudi vnetje očesne veznice na desnem očesu ampak mi ni pustilo nobenih posledic.
Prevsem me zanim ali je možna operacija za odpravo škiljenja?

Zaradi težav z mehurjem jemljem zdravila:

Toviaz ( fesoterodinijev fumarat ) 8mg 1 tableto zjutraj

Betmiga ( mirabegron ) 50mg 1 tableto zjutraj

Piramil ( ramipril ) 2,5 mg 1 tableto zjutraj

Je možna, samo se za to odločijo v skrajnem primeru. Lahko pa se to elegantno odpravi z očali.

http://www.optika-pirc.com

Lp.

Hvala za odgovor zanima me še to ali je mogoče škiljenje odpraviti tudi z kontaktnimi lečami?

Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Žal ne.

Lp.

New Report

Close