Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Znotrajočesne leče

Znotrajočesne leče

Lani sem se odločil za vstavitev znotrajočesne multifokalne leče. Pred tem sem pridobil ogromno informacij ter šel na dva pregleda, da dobim čim bolj realno sliko o vsem tem. Žal je tudi pri tej problematiki nekaj drobnega tiska, ki ti ga ne povejo pred operacijo.
Menjava leč na obeh očesih je bila izvedena v sredini leta, do nedavnega brez kakšnih problemov, vid je bil boljši kot prej z uporabo kontaktnih leč, žal pa sem na smučanju opazil eno pomanjkljivost. Dokler sem smučal na soncu, je bil vid normalen, takoj, ko pa se je sonce skrilo, sem opazil, da vidim celo slabše kot prej. Smučanje sem moral v takih pogojih celo prekiniti.
Zaskrbelo me je, če z očmi ni kaj narobe in sem po telefonu očesni center in jim razložil problem. Tu so nastale prve težave, ker jih je najbolj zanimalo, ali bo pregled samoplačniški ali na napotnico. Pojasnil sem jim , v čem je problem in dobil odgovor , da se bom dogovoril z doktorjem. Ob tem sem dobil tudi termin za pregled.
Ob naročenem datumu sem se oglasil pri doktorju, ki je izvedel operacijo, ki me je sicer poslušal, ampak mi takoj razložil, da je vse normalno. Kljub temu, da sem mu navajal, da v določenih pogojih vidim slabše, ob tem, da podatki za te leče ne navajajo takih težav, se ni dal odpraviti rekoč, da je vse v redu. S tem me je tudi odpravil, ob tem pa mi je še predstavil drug drobni tisk, da bom moral tako ali tako čez nekaj let na lasersko glajenje ozadja. Piko na i je postavilo še dejstvo, da bi moral še to “reklamacijo” plačati kot nek pregled.
Da zaključim: ponovno sem dobil občutek, da smo ljudje oz. pacienti vredni samo toliko časa, dokler ne prinesejo denar, po operaciji pa si samo še problem, če imaš kakšne težave . In ta problem tudi na hitro odpravijo. Skratka, če kdo razmišlja, da bo za precejšnjo vsoto denarja dobil tudi neko postoperativno skrb in pomoč, je povsem zgrešena. Če vidim slabše kot prej, in mi ta možnost predhodno ni bila predstavljena , je z nečem nekaj narobe. Najbrž ne z mano. Glede na to, bi se moral nekdo potruditi, da mi stanje čim bolj popravi, kar pa se ni zgodilo. Dobil sem samo zagotovilo, da bom čez nekaj časa tako ali tako moral ponovno na plačilo dodatne doze denarja. Dobičkarstvo v naši državi tudi tokrat presega vse meje!

New Report

Close