Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Čudno stanje z očni, ki se je začelo v ponedeljek

Čudno stanje z očni, ki se je začelo v ponedeljek

Ko se zjutraj zbudim, vidim dobro, seveda z očali, ki jih imam od vedno. Počasi se mi pa vid čez dan na čuden način slabša. Popoldne je tako slabi, da ne morem prebrati na računalniku v desnem kotu, koliko je ura. Da poskusim objasniti, kaj je drugače pri vidu. Slika se kaže dvojno, vodoravno in navpično. Včeraj sem namerno zaradi tega od blizu in daleč pogledal stikalo za luč, videl sem dvojne črte na vseh štirih straneh, desna črta iz para je bolj ostra. Ko sem se odmikal, se je razdalja znotraj dvojnih črt povečala. Tudi brez očal na nobeni razdalji ne vidim ničesar majhnega ostro. Še vedno pa brez težav berem podnapise na tv, zdi se mi, da je ena od dvojnih črt bolj močna in se mi zdi, da podnapise vidim brez očal malenkost boljše kot prej, ko nisem imel teh težav. Seveda z očali jih vidim boljše, ne pa normalno.
Oči me malo pečejo, občutek imam, kot da je neka tekočina pod zgornjo veko, ki mi masti vid. Vsak večer me začne malo boleti glava, verjetno zaradi tega čudnega vida.
Upam, da poznate rešitev. Hvala v naprej.

Težave ki jih opisujete, so značilne za preslabo dioptrijo na očalih. Seveda pa se to lahko potrdi le na pregledu, zato ga toplo priporočam.

Lp.

New Report

Close