Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Korekcijska stekla

Korekcijska stekla

Pozdravljeni,

Zanima me katera stekla bi priporočali za dioptrijo -1.00 (torej da ima zaščito pred bleščanjem, za delo z računalniko, antirefleksni premaz).

Hvala

Uh, odgovor na to vprašanje lahko ima komercialni pridih…mislim da vam bo znal vaš optik to dobro svetovati, zato se na znamke ne bi naslanjal, smernice ste pa že dobro zadeli v vašem oklepaju.

Lp.

lep pozdrav!
1.za vašo dioptrijo ne potrebujete tehnično popolnoma nič stanjšana stekla oziroma samo v primeru,da vaš korekcijski okvir to mehansko zahteva in še to maximalno do takoimenovane druge stanjšave ali optično 1,6 lomnega indexa!
2.premazi oziroma antirefleksi na steklih so lahko različni,od osnovnega trdega sloja,do osnovnega antirefleksa znanega v večini primerov pod imenom HMC,do v zadnjih letih izjemno popularnega takoimenovanega Blue control računalniškega premaza,ki ga tržijo večinoma bolj optični proizvodni velikani!
3.slabosti oziroma prednosti teh nanosov je kar nekaj v generalnem pa pomeni nekako takole,če se boste odločili za nakup stekel z takoimenovanim računalniškim BC antirefleksom vam bo le ta dobro pripomogel pri gledanju na vaš računalniški ekran oziroma boste imeli manj utrujene oči pri delu z ražunalnikom,bo pa ta magični AR pokazal zobe izven vaših delovnih prostorov oziroma še posebno pri nočni vožnji,kateremu pa ti AR niso bili namenjeni!
4.zaključek!V vsakem primeru zahtevajte certifikate oziroma vrečke od vaših stekel,ko boste prevzemali vaša očala v optiki,le tako boste kadarkoli lahko preverili,kaj so vam pravzaprav prodali!
l.p.

nova
Uredništvo priporoča

moderator ?kje je moj odgovor?

Delam voluntersko, zato odgovarjam ko imam čas (na daljši rok), lahko pa prevzamete moj forum (z veseljem vam ga odstopim po 17 letih) “pravi optik”.

New Report

Close