Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Povišan očesni pritisk

Povišan očesni pritisk

Pozdravljeni,

Na rutinskem pregledu pri okulistu so mi namerili očesni pritisk 24 in 21( ena meritev, ne povprečje). Dobila sem napotnico za oftalmologa, kjer je bil pritisk namerjen v povprečju 20 in 19. Sedaj imam še OCT slikanje konec januarja. Zdravnik je pregledal ozadje in ni nobenih posebnosti. Zanima me sledeče:
– zakaj se je odločil za OCT( upam, da ni kaj sumljivega videl,v izvid je napisal samo da je vse bp in diagnoza: VIS.SC.: Dlo:1,0
OČ.P.SCH.: Do.20 Lo.19
– ali mi svetujete, da si grem izmerit očesni pritisk še parkrat k oftalmologu pred OCT, ki ga imam 24.01.? Če da, potem me zanima recimo ali grem 1x mesečno zmerit pritisk, ali večkrat..pojma nimam:)…Ali pač počakam do 24.1. in potem nadaljujem naprej. Bojim se, da, če imam povišan pritisk, da mi bo to škodovalo, če čakam 2 meseca…ali res pretiravam:)?

Zahvaljujem se vam za potrpljenje in vas lepo pozdravljam,
Nikoly

Z OCT-jem se lahko vidi posledice, ki jih povzroči povišan očesni pritisk.
Enkratna meritev ni dovolj, večkrat jo morate narediti, v začetku enkrat na mesec, če je nižji od 22 mmHg potem na tri in kasneje na šest, itd….

Glede na to, da ste imeli pri drugi meritvi okoli 20 mmHg, bi jaz počakal na 24.01.

Lp.

New Report

Close