Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Prividi pred očmi (plavajoči madež (kakor "črvi"), sence ob njih, ki se skupaj s pogledom premikajo in ob svetlobi male

Prividi pred očmi (plavajoči madež (kakor "črvi"), sence ob njih, ki se skupaj s pogledom premikajo in ob svetlobi male

Pozdravljeni,
star sem 13 let, me pa vseeno zanima, kaj bi to pomenilo: “plavajoči madež (kakor “črvi”), sence ob njih, ki se skupaj s pogledom premikajo in ob svetlobi male bele “črtice, pikice””, včasih sem malo zaskrbljen. Če se dobro spomnim, so se mi plavajoči madeži in sence pojavile pri 4. letu (vendar, se mi zdi, da so bili bolj izraziti). – Včasih, ko gledam v bolj svetlo (sneg, nebo …) se mi pojavijo male bele (svetleče) “črtice, pikice”, ki me načeloma ne motijo. – Ko se včasih vstanem, se mi vid malo zamegli za 1,2 sec. (prib. vem zakaj). (Vse skupaj v “paketu” pa se pojavi, ko gledam na račun. zaslon)

No uglavnem, zelo bi bil vesel kakšnega odgovora, vse bolj postajam zaskrbljen in nevem, ali naj počakam par mesecev do okulista (ker imam očala) oz. grem kar takoj – zato sprašujem, če je stanje nujno…

Hvala

Seveda odgovor ne nadomesti pregleda oči, ampak tako na vaš opis so to lahko “fiziološke mušiče” oz. angleško “Floater”, ki ne predstavljajo večjega tveganja. Da boste pa bolj mirni, pa priporočam pregled oči pri zdravniku.

Lp.

Hvala za odgovor.
Najbolj me zanima to “bliskanje”. Ne vem kako to dejansko izgleda. Ko gledam v sneg, vidim “bele pikice”, zelo veliko njih, ali pa ko sem bil na bazenu …

Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Bliskanje ni dober znak, ponavadi nam da sum na trganje mrežnice…jaz bi na vašem mestu šel k okulistu na slikanje ozadja.

Lp.

To opazim (male bele pikice), ko gledam nekaj v zelo svetlo, drugače pa ne.

Ne iti kar k enemu lokalnemu okulistu, oni znajo samo ugotavljati dioptrijo. Oseben zdravnik bo napisal napotnico za okulista v Ljubljani, na vrsto se bo prišlo čez eno leto, kar bo morda…. Naj zdravnik obvezno da nujno napotnico.

New Report

Close