Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Pekoče veke

Pekoče veke

Pozdravljeni!
Stara sem 34 let. Vsakodnevno uporabljam mesečne mehke leče z dioprtijo -3.5 približno 10-12 ur dnevno. Ko pridem iz službe, uporabljam očala.
Pred približno 14 dnevi sem opazila, da me oči močno srbijo v področju zgornjih trepalnic. Sem mislila, da je povezano z lečami ali maskaro in sem prekinila z uporabo obojega za 7 dni, pa ni bilo nič bolje. Uporabljala sem kapljice za srbeče in suhe oči primerne za uporabnike leč. Ves ta čas si s sterilno gazo in fiziološko razstopino večkrat dnevno umijem oči od zunanjega roba k notranjemu in dol. 4x dnevno si dam tudi 1 kapljico prej omenjenih kapljic. Nič boljše. Sprememba je edino ta, da imam zdaj zelo očitno natekli tako zgornji kot spodnji veki. Na trenutke zelo srbeči, predvsem pa pekoči ob zunanjih robovih vek. Oči so sicer lepe bele, brez žilic. Na vekah ni nobenih bulic, izpuščajev ali česa podobnega. Iz oči tudi ni izcedka.
Kaj še lahko storim?

Možno da imate vnetje, v vsakem primeru svetujem pavzo pri uporabi kontaktnih leč!

Med pavzo pa obiščite okulista da vas pregleda. Tudi naslednji članek ne bo odveč, če ga preberete:
http://docs.wixstatic.com/ugd/89032a_93c3790e0b064c76b93ae215b3297f30.pdf

Lp.

Lp,
Tudi sama imam že eno leto iste težave, pri zdravnikih ne uspem kaj dosti, dobim kakšno mazilo in je to to. Mislim, da je težava izhaja iz notranjosti organov in presnova ali kaj podobnega.Nimam leč.
Javite se mi na tel. 031-686-440 , mogoče pa skupaj kaj rešimo

Lp, Ljudmi

New Report

Close