Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Ponavljajoča se abrazija roženice

Ponavljajoča se abrazija roženice

Pozdravljeni!

Svoje vprašanje bi objavila v forum ‘oftalmologija’, vendar ta forum menda ne deluje. Torej – stara sem 22 let in nekje od 15. leta dalje se spopadam z rednimi bolečinami v očeh. Ostra bolečina se pojavi proti jutru in me zbudi, boleče oko se močno zasolzi in je rdeče, hudo boli nekaj ur, je občutljivo na svetlobo in skozenj motno vidim še nekaj dni.

Ker se zadeva vleče že tako dolgo se ne spomnim več, ali me je kdaj bolelo desno oko, v zadnjih nekaj letih me stalno boli le levo. Bolečina se pojavi približno enkrat na mesec in me hudo omejuje – vsaj en dan se ne morem učiti, voziti, včasih traja celjenje celo tako dolgo, da vsaj en dan ne morem iz hiše zaradi bolečin in občutljivosti. Skratka, vsakič ko se bolečina pojavi, je to nekajdnevna obsodba.

Seveda sem bila pri okulistu, bila sem celo na očesni kliniki vendar sem bila nad obojimi izredno razočarana! Imela sem občutek, da me ne jemljejo resno, pošiljali so me v enem popoldnevu kar štirikrat od enega do drugega, izgubljala sem čas, pomagal pa mi ni nihče. Vse kar so mi znali povedati je, da imam stari poškodbi na obeh roženicah (tako na levi, kot na desni) in da se mi ponoči oko izsuši, zato se poškodba nekako ponovi kar je izjemo boleče.

Okulist mi je naročil, naj oči redno kapljam s kapljicami Vismed, vsak večer pred spanjem pa naj nanesem kapljico Recugel-a. Tega sem se držala leta in leta, vendar bolečine niso nikoli prenehale, zato sem obupala ne le nad temi ”zdravili”, temveč tudi nad okulistom in očesno kliniko v Ljubljani.

Med raziskovanjem na internetu sem našla sindrom, ki se imenuje ”recurrent corneal abrasion”, ki zajame vse moje simptome in točno opiše moje stanje.

Ne morem več tako naprej. Bolečine so prehude, ne vem več na koga naj se obrnem, ki bi mi lahko kakor koli pomagal. Desno oko je očitno čisto v redu, na levem pa se bolečina kar ponavlja, zdi se mi tudi, da tudi na dolgi rok vedno slabše vidim na levo oko (naj vam povem, da sem imela vedno izjemno dober vid). Pripravljena sem obiskati zasebne klinike in plačati karkoli, le da bi imela vsaj možnost kakršnega koli izboljšanja. Moj okulist je le zatrjeval, da mi ne more pomagati, da mi lahko stanje izboljša le reden nanos recugela.

Prosim za kakršen koli nasvet! Hvala!

Žal tu odgovarjamo samo glede problemov okoli očal in kontaktnih leč.

Lp.

New Report

Close