Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Prosim za razlago izvida

Prosim za razlago izvida

Pozdravljeni!

Včeraj sem bil na pregledu za očala in prosim če mi lahko razjasnite nastalo situacijo.

Namreč vid se mi je poslabšal na desnem očesu je sedaj -3,5 in 2 cilindra, na levi pa -0,5 in en cilinder. Kaj to pomeni za desno oko dva cilindra? Nekaj je tudi govorila o možni poškodbi oziroma ukrivljenosti roženice.

Kao se to zdravi oziroma kaj je potrebno opraviti, glede na to, da mi je rekla da mi očala ne bodo pomagala.

Imam premalo podatkov, da bi lahko rekel, če je kaj narobe. Iz našega stališča dva cilindra ni nič neobičajnega, če se vam pa je to povečanje zgodilo v kratkem času iz nič na dva, pa je že druga pesem. Seveda bi pa to bilo najbolje vprašati na licu mesta. Če vas zanima kaj so cilindri, pa lahko preberete tukaj:
http://www.optika-pirc.com/project/astigmatizem/

PozdravljenI!
Po daljšem času sedaj prilagam prvi izvid, ki sem ga dobil v Murski Soboti.
Zanima me vaše mnenje, Problem je predvsem desno oko, naj bi bila poškodovana roženica.
Svetovali so mi tudi pregled v Morela okulisti v Ljubljani. Ta pregled stane 100e, laserski poseg ki bi pozdravil ali nevem kako odpravil to na roženici pa okrog 1.500€. Rad pa bi imel še kako drugo mnenje oziroma priporočila.

Hvala, Matej

nova
Uredništvo priporoča

Žal tu odgovarjamo samo glede problemov okoli očal in kontaktnih leč.

Lp.

Aha. Ali lahko potem to objavim na katerem drugem področju ali to sploh ne odgovarjate?

To so vprašanja za forum: Oftalmologija….

Aha, samo je pa trenutno zaklenjen, tako da sedaj ne morem nikjer odpret te teme in postaviti ta vprašanja?

Prosim za razlago opticar pravi da ne rabim ocal vendar kot berem tu svetujete ocala podobnim simptomom vrtoglavica,bolece oči meglen vid izvid se glasi
O.D:-0,25 dsph-0,25 dcyl:4 k1:43 k2:44,25 axk1:8
O.S:0,50 dcly 168 k1:43,00 k2:44.75 axk1:169
Tonus 22/22 mmHg

Da, to kot sem to vedno zagovarjal, so potrdili tudi strokovnjaki v naslednji oddaji, da je potrebno imeti polno korekcijo, pa če je ta še tako mala:

V oddaji na TV SLO1, dne 31.05.2018: Ugriznimo znanost, Brezhiben vid, na 10:05 minuti:

https://4d.rtvslo.si/arhiv/ugriznimo-znanost/174542708

Lp, Rene

New Report

Close